Konkurzná správkyňa zverejnila, koľko platil Fico mesačne za byt v Bonaparte

31.10.2019 (Webnoviny.sk) – Konkurzná správkyňa Bašternákovho prepadnutého majetku Lenka Ivanová potvrdila, že k 31. októbru ukončila s Robertom Ficom nájomnú zmluvu na byt v Bonaparte. Luxusnú nehnuteľnosť tak po siedmich rokoch bývalý premiér definitívne opustil. Informuje o tom týždenník TREND.

Nájomná zmluva z roku 2012

Ako ďalej uvádza, Ivanová zverejnila celkový výťažok z nájomného, ktoré Fico za svoje bývanie platil posledných šesť mesiacov. Konkrétne ide o čiastku 15 900 eur.

Znamená to, že mal mesačné nájomné 2 650 eur. Presne tak to bolo aj v nájomnej zmluve z roku 2012, ktorú Fico ukázal denníku Sme.

Bašternák je vo väzení

Ladislav Bašternák od roku 2017 čelil obvineniu z neodvedenia daní a poistného. Podľa výsledkov policajného vyšetrovania cez firmu BL – 202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bratislavskom bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur. Skutočná suma však bola údajne nižšia.

Podľa vyšetrovateľa si podnikateľ ako konateľ spoločnosti BL – 202 v apríli 2012 neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer dva milióny eur. Bašternák si v súčasnosti odpykáva trest vo väznici s najmenším stupňom stráženia.

Viaceré médiá varovali, že štátu sa môže podariť získať len zlomok zo Bašternákovho majetku.

Viac k témam: komplex Bonaparte, predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Konkurzná správkyňa zverejnila, koľko platil Fico mesačne za byt v Bonaparte © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Follow by Email