Koronavírus ohrozuje štart klasiky Miláno – San Remo, na ktorej má štartovať aj Peter Sagan

25.2.2020 (Webnoviny.sk) – Úvodným vrcholom cyklistickej sezóny už tradične býva monumentálna klasika Miláno – San Remo. Aj tento rok ju má v pláne absolvovať aj trojnásobný majster sveta Peter Sagan, no vedúci organizačného výboru Mauro Vegni sa obáva toho, že z bezpečnostných dôvodov budú musieť byť najdlhšie preteky sezóny zrušené.

Dôvodom je koronavírus, ktorý sa z európskeho pohľadu nepríjemne rozširuje najmä v severnej časti Talianska. Na Apeninskom polostrove je momentálne 130 ľudí pozitívnych a hlásia už aj úmrtia.

Budú sa riadiť pokynmi

„Rovnako ako všetci, aj my sa obávame toho, čo sa deje. Zároveň dúfame, že sa časom situácia zlepší a že počet nakazených ľudí sa nezvýši. Rozhodujúcim faktorom bude počet takýchto prípadov a či bude situácia pod kontrolou. Miláno je jedným z dvoch miest, ktoré doteraz zaznamenalo najviac prípadov koronavírusu. Budeme sa riadiť pokynmi vlády a ministerstva zdravotníctva,“ vyjadril sa Vegni pre špecializovaný portál cyclingnews.com.

Mauro Vegni je šéfom spoločnosti RCS Sport, ktorá takisto organizuje aj preteky Tirreno-Adriatico, Giro d’Italia či Strade Bianche. Posledné menované podujatie sa koná už o necelé dva týždne, ale vraj by nemalo byť v ohrození.

Zostávajú štyri týždne

„V tejto chvíli to v Toskánsku, kde sa koná Strade Bianche, vyzerá v poriadku. Myslím si, že tu nebude problém, ale situáciu budeme monitorovať,“ povedal Vegni.

Koronavírus v nedeľu zasiahol aj do diania vo futbalovej Serie A, kde boli odložené štyri stretnutia. Takisto zasiahol tradičný karneval v Benátkach a v niektorých oblastiach sú zavreté školy a úrady.

Podľa Vegniho by prípadné zredukovanie trate klasiky Miláno – San Remo nebolo vhodným riešením. „Momentálne nemáme plán B. Nemalo by zmysel skrátiť tri štvrtiny pretekov. Môžeme sledovať iba vyhlásenia vlády. Stále máme štyri týždne,“ dodal Vegni.

Viac k témam: Miláno – San Remo
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus ohrozuje štart klasiky Miláno – San Remo, na ktorej má štartovať aj Peter Sagan © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Follow by Email