Odsúdený Jozef Majský odmieta vydanie na Slovensko, chce dožiť v Česku

30.9.2020 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 30. septembra 16:54

Odsúdeného Jozefa Majského nevydajú na výkon trestu do SR. Rozhodol o tom v stredu Mestský súd v Prahe, ktorý ho zároveň ponechal vo väzbe. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa súdu Markéta Puci. Vo veci však zároveň ešte bude rozhodovať Vrchný súd v Prahe.

Senát Najvyššieho súdu SR koncom júla zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platí teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Proti možnému rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe môže Majský podať sťažnosť, o ktorej bude následne rozhodovať Vrchný súd v Prahe. Ten už zamietol 25. augusta sťažnosť právoplatne odsúdeného podnikateľa voči rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe, ktorý ho na začiatku augusta zobral do väzby.

Slovenská polícia na začiatku augusta potvrdila, že Majský bol zadržaný v pražskej nemocnici a stále platí, že nenastúpil do výkonu trestu na základe právoplatného rozsudku.

Viac k témam: Horizont Slovakia, skrachované nebankové spoločnosti, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Odsúdený Jozef Majský odmieta vydanie na Slovensko, chce dožiť v Česku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Follow by Email