Špeciálne policajné jednotky vyšetrujú požiar chemického závodu v Rouene, prijali mnoho sťažností

8.10.2019 (Webnoviny.sk) – Policajné jednotky špecializujúce sa na environmentálne nebezpečenstvá vyšetrujú vo francúzskom meste Rouen požiar, ktorý 26. septembra zachvátil tamojší chemický závod.

Možné zdravotné riziká

Parížska prokuratúra, ktorá má vyšetrovanie na starosti, v utorok vo vyhlásení informovala, že v súvislosti s požiarom zaevidovali približne 130 sťažností. Tie sa týkajú prevažne možných zdravotných rizík.

Environmentalisti a niektorí obyvatelia Rouen tvrdia, že úrady nerobia dosť pre ochranu obyvateľov. Tiež sa sťažujú, že dostatočne rýchlo nezverejnili informácie o ochrane zdravia a bezpečnosti.

Čakajú na výsledky testov

Úrady z preventívnych dôvodov nariadili pozastavenie miestnej poľnohospodárskej produkcie a predaja, zatiaľ čo čakajú na výsledky testov.

Vyšetrovanie sa zameriava na príčinu požiaru a potenciálne ujmy, ktoré by mohol ľuďom spôsobiť. Vyšetrovatelia už v rámci neho vyspovedali desiatky svedkov a zadržali záznamy z priemyselných kamier.

Viac k témam: požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Špeciálne policajné jednotky vyšetrujú požiar chemického závodu v Rouene, prijali mnoho sťažností © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Follow by Email