Video: Tokio zasiahol najsilnejší tajfún za šesť desaťročí, evakuovať musia milióny ľudí

12.10.2019 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 12. októbra 20:18

Tokio a okolité oblasti bičuje silný dážď a vietor, ktoré sprevádzajú tajfún Hagibis. Búrka by pritom mala byť podľa predpovedí najhoršia za šesť desaťročí.

Prázdne ulice aj stanice

Oko tajfúnu zasiahlo ostrov Honšu krátko pred 19:00 miestneho času (12:00 stredoeurópskeho letného času) na polostrove Izu, juhozápadne od Tokia.

Následne sa búrka pohybovala ďalej na sever rýchlosťou 40 kilometrov za hodinu. V prefektúre Čiba prišiel o život muž, ktorého auto prevrátil silný vietor, a ďalších najmenej 60 ľudí utrpelo zranenia.

Zrušené zápasy aj koncerty

Pre hroziace záplavy a zosuvy vyzvali úrady na evakuáciu viac ako sedem miliónov ľudí, no podľa odhadov vyhľadalo prístrešky len asi 50-tisíc z nich.

V súvislosti s tajfúnom v sobotu zrušili dva zápasy na majstrovstvách sveta v ragby, koncerty i mnohé ďalšie podujatia. Nekonala sa ani kvalifikácia Veľkej ceny Japonska majstrovského seriálu formuly 1. V oblasti tiež prerušili železničnú dopravu a zrušili viac ako tisíc letov.

Hagibis, čo znamená po filipínsky „rýchlosť“, by mal podľa Japonskej meteorologickej agentúry priniesť v priebehu soboty a nedele do tokijskej oblasti asi 50 centimetrov zrážok.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: tajfún, tajfún Hagibis, Tokio
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tokio zasiahol najsilnejší tajfún za šesť desaťročí, evakuovať musia milióny ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Follow by Email