Video: Vodič vrazil s ukradnutým nákladiakom do áut, útok v Limburgu vyšetrujú ako terorizmus

8.10.2019 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 8. októbra 14:09

Útok s nákladným autom v nemeckom meste Limburg v spolkovej krajine Hesensko vyšetrujú ako terorizmus. Informovali o tom nemecké médiá s odvolaním sa na policajné zdroje.

Muž za volantom ukradnutého nákladného auta tam v pondelok vrazil do ôsmich vozidiel čakajúcich na semafore, pričom zranil osem ľudí. Sedem z nich museli ošetriť v nemocnici.

Pochádza zo Sýrie

Ľahké zranenia utrpel aj 32-ročný vodič nákladiaka, ktorého na mieste zadržali. Podozrivý pochádza zo Sýrie a v Nemecku žije od roku 2015, uviedli médiá.

Podľa stanice ZDF sa kompetentní činom zaoberajú ako prípadom s „teroristickým pozadím„. Policajti medzičasom prehľadali byt v Langene južne od Frankfurtu a oznámili, že je spojený s udalosťou v Limburgu.

Vytiahol majiteľa z auta

Majiteľ ukradnutého nákladiaku pre noviny Frankfurter Neue Presse povedal, že ho vytiahol z vozidla muž, ktorý si násilím otvoril dvere. „Čo odo mňa chcete?“ pýtal sa ho údajne vodič. „Nepovedal mi ani slovo. Spýtal som sa znova a potom ma vytiahol z vozidla,“ opísal ďalej situáciu.

V Nemecku sa podobné útoky stali v posledných rokoch viackrát. Najkrvavejším bol útok na vianočnom trhu v Berlíne v decembri 2016, ktorý si vyžiadal 12 obetí. Nákladiakom tam vtedy útočil Tunisan, ktorého zastrelili o štyri dni neskôr v Taliansku.

Viac k témam: dopravná nehoda, nemecká polícia, zrážka chodca s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Vodič vrazil s ukradnutým nákladiakom do áut, útok v Limburgu vyšetrujú ako terorizmus © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Follow by Email