Bratislavská Petržalka bude vyplácať príspevok pri narodení dieťaťa, je potrebné splniť niekoľko podmienok

Matka musí mať v čase narodenia dieťaťa trvalý pobyt v Petržalke najmenej tri mesiace.

10.11.2021 (Webnoviny.sk) – Bratislavská Petržalka bude od budúceho roka vyplácať príspevok vo výške 100 eur pri narodení dieťaťa. Najväčšia mestská časť Bratislavy sa pridá k ostatným mestským častiam, ktoré poskytujú finančný príspevok pri narodení dieťaťa.

„Každému novorodencovi s trvalým pobytom v samospráve bude od 1. januára vyplácať jednorazový finančný príspevok vo výške 100 eur,“ informuje mestská časť na sociálnej sieti. Finančnou podporou mestská časť prispeje k zabezpečeniu nevyhnutných výdavkov spojených s materiálnymi potrebami novorodenca.

Pre udelenie príspevku je potrebné splniť niekoľko podmienok. Matka musí mať v čase narodenia dieťaťa trvalý pobyt v Petržalke najmenej tri mesiace a dieťa po pôrode nemôže byť zverené do náhradnej starostlivosti. Ak sa rodičom narodia súčasne dve a viac detí, jednorazový finančný príspevok sa poskytne pre každé dieťa.

Príspevok môže byť poskytnutý oprávnenej osobe, ktorá nemá záväzky a dlhy voči mestskej časti, respektíve má dohodnutý splátkový kalendár na splatenie záväzkov a dlhov,“ dodáva samospráva.

Viac k témam: Narodenie dieťaťa, Príspevok
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavská Petržalka bude vyplácať príspevok pri narodení dieťaťa, je potrebné splniť niekoľko podmienok © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email