České ministerstvo obrany podpísalo zmluvu o kúpe izraelského systému protivzdušnej obrany

Systém SPYDER vyrába izraelská štátna spoločnosť Rafael Advanced Defense Systems. Hodnota kontraktu je podľa českého ministerstva obrany 13,7 miliardy českých korún.

5.10.2021 (Webnoviny.sk) – Česká republika podpísala s Izraelom kontrakt na kúpu nového systému protivzdušnej obrany pre svoju armádu. Informovalo o tom v utorok české ministerstvo obrany.

Systém SPYDER vyrába izraelská štátna spoločnosť Rafael Advanced Defense Systems. Dokáže poskytnúť ochranu proti lietadlám, vrtuľníkom, bombardérom, riadeným strelám a iným zbraniam.

Ministerstvo obrany uviedlo, že zmluva o zaobstaraní štyroch batérií protivzdušnej obrany krátkeho dosahu má hodnotu 13,7 miliardy českých korún (CZK). S ukončením dodávok počíta do roku 2026.

Izraelský systém bude podľa ministra obrany Lubomíra Metnara kľúčový pre modernizáciu českých ozbrojených síl. Nahradiť by mal zastaraný sovietsky protilietadlový systém 2K12 KUB. Jeho úlohou je chrániť vojenské a priemyselné centrá, ako sú priemyselné uzly, jadrové elektrárne, letiská a ďalšie dôležité objekty.

Viac k témam: Kontrakt, Systém protivzdušnej obrany SPYDER
Zdroj: Webnoviny.sk – České ministerstvo obrany podpísalo zmluvu o kúpe izraelského systému protivzdušnej obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email