Český prezident Zeman musel byť hospitalizovaný, predtým sa v Lánoch stretol s Babišom

Minulý mesiac Miloš Zeman v rámci rekondičného pobytu strávil v nemocnici zhruba desať dní.

11.10.2021 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 10. októbra 15.30

Český prezident Miloš Zeman je opäť v nemocnici. Dôvodom hospitalizácie sú zdravotné komplikácie sprevádzajúce ochorenie, pre ktoré sa liečil v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN). „Pacient je hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti ÚVN,“ uviedol v nedeľu riaditeľ nemocnice a prezidentov ošetrujúci lekár Miroslav Zavoral.

Na tlačovej konferencii, ktorú naživo odvysielal portál TN.cz, spresnil, že diagnózu hlavy štátu presne poznajú, vďaka čomu dokážu správne zacieliť liečbu. Samotnú diagnózu podľa svojich slov nesmie zverejniť, keďže mu na to prezident nedal súhlas.

„Nakoľko nemám súhlas pána prezidenta oznámiť vám jeho diagnózu…, tak to nemôžem urobiť, pretože by som porušil zákon o lekárskom tajomstve,“ uviedol na tlačovej konferencii Zavoral s tým, že viac informácii v tejto chvíli nie je možné poskytnúť

Krátko pred prevozom do nemocnice sa ešte Zeman predtým sa na zámku v Lánoch stretol s premiérom Andrejom Babišom, aby s ním prejednal výsledky volieb. Novinárom sa premiér vyhol a zámok opustil bez vyjadrenia.

Viac k témam: Český prezident, Hospitalizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Český prezident Zeman musel byť hospitalizovaný, predtým sa v Lánoch stretol s Babišom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email