Chováme sa k sebe ako úplní idioti, opísala Kozelová atmosféru v parlamente

To, čo sa deje v parlamente, sa podľa Anny Remiášovej nedeje ani v krčme najnižšej kategórie.

3.10.2021 (Webnoviny.sk) – Poslankyne hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vyzvali kolegov v parlamentných laviciach, aby prestali s vulgarizmami a osobnými útokmi.

Parlamentná stráž

Žiadajú tiež predsedajúcich schôdzí, aby zabezpečili dodržiavanie rokovacieho poriadku vrátane protiepidemických pravidiel. Výzvu predniesla poslankyňa Monika Kozelová (OĽaNO).

Zákonodarkyne zároveň vítajú pripravovaný zákon o vzniku parlamentnej stráže, na ktorom sa podľa Kozelovej začalo pracovať.

Porovnanie krčmy a parlamentu

Ako ďalej poznamenala, ak poslanec čokoľvek nedodrží v súlade s rokovacím poriadkom, parlamentná stráž môže takéhoto poslanca vyviesť pred dvere budovy parlamentu a dostane zákaz vstupu do budovy.

„To, čo sa deje v parlamente, sa už premieta do domov, na ulice, na internet. To je jedna katastrofa, chováme sa k sebe ako úplní idioti. S prepáčením,“ vyhlásila Kozelová.

Podľa Zity Pleštinskej (OĽaNO), ktorá v minulosti bola aj europoslankyňou, sa v slovenskom parlamente poslanci k sebe správajú nehorázne a neprimerane, kým v Európskom parlamente to bolo s úctou. Ďalšia poslankyňa Anna Remiášová (OĽaNO) povedala, že ľudia by mali byť hrdí na svojich reprezentantov v zákonodarnom zbore. Podľa nej však to, čo sa deje v parlamente, sa nedeje ani v krčme najnižšej kategórie.

Viac k témam: Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Chováme sa k sebe ako úplní idioti, opísala Kozelová atmosféru v parlamente © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email