Čln s migrantmi narazil na útesy pri pobreží Talianska a rozlomil sa, zahynulo takmer 60 ľudí (foto)

Talianski predstavitelia sa obávajú, že obetí by mohlo byť až 100.

27.2.2023 (SITA.sk) –

  • aktualizované 26. februára, 19:14

Takmer šesť desiatok migrantov zahynulo, keď v nedeľu na úsvite ich preplnený drevený čln narazil na útesy pri južnom pobreží Talianska. Podvečer talianski hasiči uviedli, že našli 59 tiel.

„Doteraz bolo zachránených 80 osôb, pričom časť z nich sa po stroskotaní člna dokázala na pobrežie dostať vlastnými silami,“ konštatovala talianska pobrežná stráž.

Talianski predstavitelia sa obávajú, že obetí by mohlo byť až 100. Podľa niektorých preživších loď z Turecka totiž vyplávala s 200 pasažiermi, väčšinou z Afganistanu, Pakistanu a Somálska.

Talianska premiérka Giorgia Meloniová povedala, že migranti boli natlačení v 20 metrov dlhom člne za „nepriaznivých poveternostných podmienok“. Vo vyhlásení, ktoré zverejnil jej úrad, premiérka vyjadrila „hlboký smútok nad množstvom ľudských životov zničených prevádzačmi„.

Je nehumánne vymeniť životy mužov, žien a detí za ‘cenu’ lístka, ktorý platia vo falošnej vyhliadke na bezpečnú cestu,“ vyjadrila sa Meloniová.

Do záchrannej akcie nasadili vrtuľník a motorové člny, vrátane plavidiel štátnych hasičov, pohraničnej polície a pobrežnej stráže.

Viac k témam: Migranti, Talianska premiérka, Tragická nehoda
Zdroj: SITA.sk – Čln s migrantmi narazil na útesy pri pobreží Talianska a rozlomil sa, zahynulo takmer 60 ľudí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *