Do ženinho bankového účtu sa mali nabúrať hackeri, falošný policajt takmer zbohatol o tisíce eur

Po zadaní prevodu peňazí banka poškodenej našťastie včas zareagovala.

1.10.2021 (Webnoviny.sk) – Košickí policajti sa zaoberajú prípadom, keď doposiaľ neznámy páchateľ zatelefonoval 57-ročnej žene z Košíc a predstavil sa ako policajt Marián Belanský. Informoval ju o podozrení, že sa do jej bankového účtu nabúrali hackeri, a dodal, že je potrebné, aby urýchlene previedla 4 700 eur na iný účet.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová, páchateľ jej nadiktoval číslo účtu a ďalej ju inštruoval ako vykonať prevod peňazí. Poškodená žena tak aj urobila. O svoje úspory našťastie neprišla vďaka správnemu vyhodnoteniu bankovej inštitúcie a včasnou komunikáciou s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Poškodená žena podala trestné oznámenie a polícia už vo veci koná. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin podvodu.

Hrozba neoprávneného prístupu do účtu poškodenej ženy sa nepotvrdila. Po páchateľovi, ktorý takýmto spôsobom poškodenú ženu uviedol do omylu, polícia pátra. Za tento trestný čin hrozí páchateľovi trest odňatia slobody jeden rok až päť rokov.

Viac k témam: Banka, Krádež, Podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Do ženinho bankového účtu sa mali nabúrať hackeri, falošný policajt takmer zbohatol o tisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email