Dostál a Baránik v parlamente nepodporia správu generálneho prokurátora Žilinku

Správa generálneho prokurátora nedáva podľa poslanca Alojza Baránika pravdivý obraz o stave prokuratúry.

4.10.2021 (Webnoviny.sk) – Poslanci klubu Sloboda a Solidarita (SaS) Alojz Baránik a Ondrej Dostál budú hlasovať proti tomu, aby parlament prijal správu generálneho prokurátora Maroša Žilinku o činnosti prokuratúry za rok 2020. Poslanci to povedali agentúre SITA.

Pozmeňujúci návrh

Dostál uviedol, že počas rozpravy v parlamente vyjadril svoje výhrady ku generálnemu prokurátorovi. Baránik povedal, že „určite bude proti prijatiu správy“.

Minulý týždeň Baránik vystúpil v pléne s pozmeňujúcim návrhom, aby sa v uznesení Národnej rady SR k Žilinkovej správe text „berie na vedomie“ nahradil slovom „odmieta“.

Zdôvodnil to tým, že správa generálneho prokurátora nedáva pravdivý obraz o stave prokuratúry a o stave právneho štátu a plnení úloh s tým súvisiacich.

Poslanecké grémium

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) po prednesení tohto návrhu zvolal poslanecké grémium, pretože takýto postup nebol schválený na koaličnej rade. Kollár po grémiu oznámil, že poslanec nedodržal postup podľa rokovacieho poriadku, a teda nemôže akceptovať jeho návrh.

Baránik agentúre SITA povedal, že vznikla nejaká nejasnosť, predseda Boris Kollár predniesol nejaké názory, ako to prebehlo. „Poradím sa s kolegami a uvidím, čo sa odohralo,“ uviedol poslanec. Dodal, že si nie je istý, či Kollár „môže od stola taký záver urobiť“.

Parlament by mal o správe generálneho prokurátora hlasovať v utorok 5. októbra.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Dostál a Baránik v parlamente nepodporia správu generálneho prokurátora Žilinku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email