Počas dištancu nemá Černák nárok na plat, príde tak o 31 891 USD a tieto prostriedky poputujú na konto špeciálneho fondu pre hráčov v núdzi.

27.2.2023 (SITA.sk) – Slovenský hokejový obranca Erik Černák nútene vynechá dve stretnutia svojho klubu Tampa Bay Lightning v zámorskej NHL.

Dvadsaťpäťročný košický rodák totiž od vedenia profiligy dostal dištanc za faul lakťom na Kyla Okposa z tím Buffalo Sabres vo štvrtkovom vzájomnom stretnutí, v ktorom „blesky“ doma prehrali 5:6 po predĺžení. Informuje o tom oficiálny web NHL.

Rozhodcovia faul nevideli

Spomenutý incident sa udial v tretej tretine uvedeného duelu a zákrok slovenského beka zostal bez trestu od rozhodcov.

Počas dištancu na dve stretnutia nemá Černák nárok na plat, príde tak o 31 891 USD a tieto prostriedky poputujú na konto špeciálneho fondu pre hráčov v núdzi.

Erik Černák nebude k dispozícii v sobotu v súboji na ľade Detroitu Red Wings a do hry nezasiahne ani o deň neskôr v Pittsburghu.

V aktuálnej sezóne dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára odohral za Lightning 51 duelov a mal v nich bilanciu 1 gól a 10 asistencií.

Tampa je v konferencii piata

V NHL má na svojom konte spolu už 277 štartov v základnej časti, pripísal si v nich 17 presných zásahov a 53 gólových prihrávok. V play-off pridal 73 duelov a 19 bodov (2+17).

Hokejistom Tampy Bay patrí v priebežnej tabuľke Východnej konferencie NHL piata priečka, keď z 57 zápasov vyťažili 76 bodov. Na lídra celej súťaže Boston Bruins strácajú 17 bodov.

Viac k témam: NHL
Zdroj: SITA.sk – Erik Černák poslal protihráča lakťom na ľad, nezahrá si dva zápasy NHL a príde aj o nemalé peniaze (video) © SITA Všetky práva vyhradené.