Fantastická Vlhová skončila v slalome v Levi opäť tretia, Shiffrinová má ďalšieho soba (video)

Prvé kolo nedeľňajšieho slalomu nedokončila druhá žena sobotňajších pretekov Švédka Anna Swennová Larssonová.

21.11.2022 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 20. novembra 17:15

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová ani v nedeľu nepridala do svojej zbierky šiesty triumf v slalome Svetového pohára vo fínskom Levi. Dvadsaťsedemročná Liptáčka rovnako ako v sobotu finišovala tretia a v jedenástom štarte v tomto stredisku za polárnym kruhom sa zase dostala na pódium.

Naďalej platí, že keď Vlhová dokončila preteky v Levi, stále skončí v Top 3. Okrem piatich triumfov má na svojom konte aj jedno druhé a po aktuálnom víkende aj tri tretie miesta. Raz tam nedokončila druhé kolo a raz nepostúpila z prvého kola.

Holdenerová pochválila Shiffrinovú

Vlhová bola v nedeľu po prvom kole tretia a v konečnom účtovaní nestačila na svoju najväčšiu rivalku Američanku Mikaelu Shiffrinovú ani na Švajčiarku Wendy Holdenerovú. Prvenstvo si rovnako ako v sobotu vyjazdila americká reprezentantka, ktorá viedla aj po prvom kole. V oboch kolách dosiahla Shiffrinová najlepší čas.

Skúsená Holdenerová v nedeľu predviedla vynikajúcu druhú jazdu a siahala na premiérový slalomový triumf v SP, na ten si však ešte musí počkať. „Zlepšila som sa oproti sobote. Bola som blízko, ale Mikaela šla vynikajúco,“ poznamenala Švajčiarka po pretekoch.

Dürrová opäť nedosiahla na pódium

Rovnako ako v sobotu ani v nedeľu sa na pódiu neudržala Nemka Lena Dürrová, ktorej po prvej jazde patrila druhá pozícia a napokon skončila štvrtá, rovnako ako v sobotu.

Obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu za celkový triumf v SP Shiffrinová triumfovala s náskokom 28 stotín sekundy pred Holdenerovou, Vlhová za ňou zaostala o 0,68 sekundy.

Shiffrinová v nedeľu zaznamenala už 76. triumf v pretekoch SP, až 49 z nich dosiahla v slalome. V počte víťazstiev v niektorej z disciplín je rekordérka a svoje maximum ešte zlepšila.

V nedeľu sa nedarilo Švédke Anne Swennovej Larssonovej, ktorá v sobotu skončila druhá, no v teraz vypadla už v prvom kole.

Vlhová hodnotí víkend pozitívne

Američanka v nedeľu prekonala Vlhovej rekord v počte triumfov v Levi. Shiffrinová má na svojom konte už šesť „sobov“, Slovenka päť. V Laponsku totiž víťazka získa soba, ktorého má možnosť pomenovať a smie ho v budúcnosti navštevovať. Petra Vlhová už mala prichystané meno pre prípadného šiesteho, chcela ho pomenovať podľa mamy Zuzany.

„Víkend vnímam pozitívne, pretože dvakrát 3.miesto, môžeme byť spokojní. Nemôžeme len vyhrávať. Dala som do toho všetko, bolo to náročné. Konkurencia je veľmi vyrovnaná. Uvidíme, aké to bude v ďalších pretekoch. Druhé kolo som nešla najlepšie, ale opäť to vyšlo na pódium. Sú to prvé dva štarty sezóny a máme ich pred sebou ešte veľa. Budeme sa snažiť odstrániť chyby, ktoré som spravila,“ zhodnotila Vlhová v prenose JOJ Šport a doplnila: „Teraz si musím oddýchnuť, trochu potrénovať a pripraviť sa na Killington.“

Keďže Shiffrinová ovládla oba slalomy v Levi, so ziskom 200 bodov je líderkou hodnotenia disciplíny aj celkového poradia SP. Druhá je priebežne Holdenerová so ziskom 125 bodov, tretia Vlhová ich má na svojom konte 120.

Víkendové slalomy v Levi odštartovali ženskú časť SP v zjazdovom lyžovaní. Obrovský slalom v Söldene, paralelné preteky v Lechu aj zjazdy pod vrcholom Zermattu totiž v predchádzajúcich týždňoch „zmarilo“ počasie. Už počas nasledujúceho víkendu sú v programe SP ďalšie dve preteky, americký Killington bude v sobotu hostiť obrovský slalom a v nedeľu slalom.

Viac k témam: Svetový pohár 2022/2023 v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Fantastická Vlhová skončila v slalome v Levi opäť tretia, Shiffrinová má ďalšieho soba (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *