Fico sa pýta, komu z vlády dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu (video)

Podľa Roberta Fica členovia skupiny vrátane mediálne známej Zuzany Plačkovej dodávali drogy významným ľuďom na Slovensku.

7.10.2021 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 6. októbra, 17:02

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) musí vysvetliť, prečo stiahol sťažnosť proti nevzatiu do väzby niektorých osôb, ktoré sú obvinené v kauze drogového gangu.

Na stredajšej tlačovej besede to uviedol predseda strany Smer-SD Robert Fico. Podľa Fica členovia skupiny vrátane mediálne známej Zuzany Plačkovej dodávali drogy významným ľuďom na Slovensku. Tí sa mohli podľa Fica zľaknúť a zabezpečili, aby nebola Plačková väzobne stíhaná. „Čo iné tam môže byť?,“ opýtal sa Fico.

Zároveň skonštatoval, že je verejným tajomstvom, že v súčasnej vláde sedia ľudia, ktorí milujú kokaín a do parlamentu chodia „bez zreničiek“. „Čo keď je to celé o drogách a vydieraní,“ skonštatoval Fico s tým že vysvetlenie musí prísť.

Fico za celou vecou vidí Lipšica

Predseda Smeru-SD takisto vyhlásil, že za celou vecou vidí špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, ktorý je podľa neho schopný „akejkoľvek špinavosti“.

Zároveň pripomenul, že bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik dostal nedávno trest 14 rokov vo väzení za to, že ÚŠP nepodal sťažnosť voči prepusteniu údajného šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku. V tomto prípade ide podľa Fica „doslova o doživotný trest“.

Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Milan Laurenčík (SaS) dôrazne odmietol, že by sa v centrále strany Sloboda a Solidarita (SaS) konali nejaké večierky, na ktorých sa mali požívať drogy, ako to tvrdí šéf Smeru-SD. „Pán poslanec Fico si to možno pamätá zo svojich vlád, za stranu SaS však takéto tvrdenia odmietam,“ dodal Laurenčík.

Konšpiračné teórie a výmysly

Podľa stanoviska koaličnej strany Za ľudí sa Robert Fico už mesiace usiluje prekričať vážne podozrenia o tom, že počas jeho vlády na Slovensku vyrástla korupčná chobotnica napojená na organizovaný zločin.

„Sú to práve jeho nominanti a kamaráti, ktorí sa priznávajú k trestnej činnosti a voči jeho viacerým bývalým ministrom smerujú závažné podozrenia,“ uvádza strana s tým, že Fico v strachu pred stíhaním vyťahuje už aj konšpiračné teórie a výmysly.

„Ak si dobre spomíname, tak naposledy sa o drogách vo vládnych kruhoch hovorilo vtedy, keď smeráckemu lídrovi Petrovi Pellegrinimu na tlačovke vraj vypadlo špáradlo,“ dodala strana.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Drogy, Predseda strany Smer-SD, Prepustenie z väzby, Vysvetlenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico sa pýta, komu z vlády dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email