Francúzsko oslávi Nový rok bez ohňostrojov a koncertov, vláda ich pre omikron zakázala

Rýchlo sa šíriaci variant koronavírusu omikron bude vo Francúzsku dominovať už na začiatku januára.

19.12.2021 (Webnoviny.sk) – Francúzske úrady vyzvali obyvateľov, aby sa dali zaočkovať proti koronavírusu pred oslavami počas sviatkov, keďže počet infekcií stúpa a vláda sa snaží vyhnúť ďalšiemu lockdownu.

„Piata vlna je tu, a to v celej sile,“ povedal premiér Jean Castex v piatok na tlačovej konferencii.

Odmedzenie rodinných stretnutí

Dodal, že rýchlo sa šíriaci variant koronavírusu omikron bude vo Francúzsku pravdepodobne dominovať už na začiatku januára.

S cieľom zabrzdiť šírenie vírusu počas sviatkov francúzska vláda zakázala verejné koncerty a ohňostroje počas osláv Nového roka.

Zároveň ľudí vyzvala, aby sa vyhli veľkým zhromaždeniam a aby obmedzili rodinné stretnutia počas Vianoc. „Čím menej vás je, tým menšie sú riziká,“ povedal premiér Castex.

Vláda navrhne novú legislatívu

Predseda francúzskej vlády ďalej upozornil ľudí, ktorí sa stále nechcú dať zaočkovať bez dôveryhodného zdravotného dôvodu, že ich verejný život by mohol byť onedlho vážne obmedzený novou legislatívou, ktorú vláda na budúci mesiac navrhne.

„Je neakceptovateľné, aby odmietanie pár miliónov dať sa zaočkovať ohrozovalo celú krajinu,“ vyhlásil premiér.

Viac k témam: Koronavírus, Nový rok
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko oslávi Nový rok bez ohňostrojov a koncertov, vláda ich pre omikron zakázala © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *