Hasiči bojujú s požiarom pri Banskej Bystrici, oheň zachvátil halu s uskladneným papierom (foto)

Plamene zachvátili skladovú halu, v ktorej sa nachádza uskladnený papier do výšky 10 metrov.

9.5.2021 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 9. mája 2021, 16:41

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari v obci Harmanec v okres Banská Bystrica. Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, požiar vypukol krátko po 9:00.

Po príchode na miesto hasiči zistili, že plamene zachvátili skladovú halu s rozmermi 20 x 30 metrov, v ktorej sa nachádza uskladnený papier do výšky 10 metrov.

Na mieste zasahujú profesionálni hasiči z Banskej Bystrice a zo Zvolena a dobrovoľní hasiči z Brusna, Starých Hôr, Dolného Harmanca, ako aj členovia Závodného hasičského zboru Harmanec, ktorým sa krátko pred 16:00 podarilo požiar lokalizovať.

Viac ako 40 profesionálnych a dobrovoľných hasičov naďalej zasahuje pri požiari uskladneného papiera v skladovej hale v obci Harmanec. Hasiči pomocou výškovej techniky rozoberajú strešnú krytinu haly a pretlakovými ventilátormi vetrajú zadymené priestory.

Veliteľ zásahu rozdelil požiarovisko na štyri zásahové úseky, na ktorých momentálne hasiči vykonávajú lokalizačné práce, informovala Križanová.

Viac k témam: požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči bojujú s požiarom pri Banskej Bystrici, oheň zachvátil halu s uskladneným papierom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Follow by Email