Heger upozornil počas návštevy Grécka na ťažké postavenie žien v Afganistane, potrebujú podporu

Heger počas dvojdňovej návštevy Grécka okrem tamojšieho premiéra a prezidentky navštívil aj požiarmi zničené lesy neďaleko Atén. 

1.10.2021 (Webnoviny.sk) – Ženy v Afganistane potrebujú podporu. Po stretnutí s gréckou prezidentkou Katerinou Sakellaropuluovou to vo štvrtok 30. septembra povedal premiér Eduard Heger (OĽaNO).

„Diskutovali sme o úlohe žien v spoločnosti. V tejto súvislosti sme sa venovali špeciálne ťažkému postaveniu žien a dievčat v Afganistane. Pani prezidentka sa pripojila k iniciatíve významných svetových političiek proti ich diskriminácii,“ napísal premiér na sociálnej sieti. S touto iniciatívou prišla islandská premiérka Katrín Jakobsdóttir a slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Heger počas dvojdňovej návštevy Grécka okrem tamojšieho premiéra a prezidentky navštívil aj požiarmi zničené lesy neďaleko Atén a zúčastnil sa aj podujatia Aténske demokratické Fórum.

Viac k témam: Afganistan, Diskriminácia, ženy v Afganistane
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger upozornil počas návštevy Grécka na ťažké postavenie žien v Afganistane, potrebujú podporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email