Heger zablahoželal Sulíkovi k narodeninám a v drese s číslom 76 mu niečo odkázal (foto)

Číslom na drese narážal Heger na to, že v súčasnosti sa snaží o zostavenie novej väčšiny v parlamente so 76 poslancami, pričom chce získať aj podpisy poslancov za SaS.

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) v štvrtok na facebooku zablahoželal k narodeninám šéfovi SaS Richardovi Sulíkovi.

Zostavenie novej väčšiny

K blahoželaniu pridal svoju fotografiu v hokejovom drese s číslom 76. „Keď budeš pri sfukovaní sviečok na torte zatvárať oči, môžeš si niečo pekné priať,“ napísal.

Číslom na drese narážal na to, že v súčasnosti sa snaží o zostavenie novej väčšiny v parlamente so 76 poslancami, pričom chce získať aj podpisy poslancov za SaS.

Sulík ponúkal novú 76-ku

Heger začiatkom týždňa informoval, že s Richardom Sulíkom komunikuje telefonicky, pretože je odcestovaný. O výsledkoch ich rokovania bude informovať, keď bude mať konkrétne výsledky.

Podľa povereného premiéra má nová 76-ka šancu fungovať. „Keď sa pozriete na jeseň, tak poprechádzali takmer všetky zákony s výnimkou možno dvoch, aj kľúčové zákony, dokonca s podporou strany SaS, za čo som vďačný,“ uviedol v pondelok.

Cieľom SaS podľa jeho slov bolo dostať Igora Matoviča (OĽaNO) z vlády, čo sa aj podarilo, čiže dnes nevidí prekážku toho, aby SaS podporila 76-ku. Zároveň poukázal na to, že sám Richard Sulík ponúkal ako možný scenár pri odvolávaní vlády novú 76-ku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Nová vláda, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Politická kríza, Predseda vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger zablahoželal Sulíkovi k narodeninám a v drese s číslom 76 mu niečo odkázal (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *