Hegerova nová 76-ka získala aj podpis Klusa, Hlas-SD však Slovákom adresoval inú výzvu

Nezaradený poslanec NR SR ďalej dodal, že je jeho osobnou politickou misiou zabrániť návratu k moci pravicových a ľavicových radikálov v maximálnej možnej miere.

13.1.2023 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 12. januára 2023, 11:38

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Martin Klus sa podpísal pod návrh dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera (OĽaNO) na vytvorenie novej 76-ky.

Ako ďalej uviedol na sociálnej sieti, podpísal sa preto, lebo je skalopevne presvedčený, že vytvorenie novej vládnej väčšiny je pre Slovensko najlepšie riešenie zo všetkých dostupných alternatív.

Klusova osobná politická misia

„Nič za nezmenilo na tom, že predčasné voľby, osobitne v tomto polroku, budú podľa mňa červeným kobercom na návrat k moci pravicových a ľavicových radikálov, čo by bolo pre Slovensko, ale aj pre našu zahraničnú a európsku politiku katastrofou,“ napísal Klus. Dodal, že je jeho osobnou politickou misiou tomu v maximálnej možnej miere zabrániť.

Výzva Hlasu-SD pre Slovákov

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) naopak vyzýva všetkých Slovákov, aby sa 21. januára zúčastnili na referende a podporili tak zmenu Ústavy SR, ktorá umožní konanie predčasných volieb do Národnej rady SR.

„Za necelé tri roky doviedla táto vláda Slovensko do absolútneho chaosu. Podnikatelia, živnostníci, ale aj samosprávy nedokážu platiť často až desaťnásobne vyššie faktúry za energie. V lekárňach je nedostatok základných liekov, ambulantní lekári uvažujú nad zatvorením svojich ambulancií,“ uviedol v tlačovej správe podpredseda Hlasu-SD Richard Raši.

Dodal, že aj napriek tomu, že koalícia má dostupné financie, nedokáže prijať účinné opatrenia, ktorými by situáciu stabilizovala.

Vláda nechala ľudí bez pomoci

Raši zároveň informoval, že kým na konci roku 2019 bol dlh Slovenska na jedného obyvateľa 8 415 eur, v tomto roku stúpol na 13 712 eur.

„Znamená to, že za tri roky zadlžili každého obyvateľa vrátane novorodencov o 5 297 eur. Každá rozumná vláda v kríze investuje do stabilizácie podnikateľského prostredia, ochrany obyvateľstva a budovania infraštruktúry,“ upozornil podpredseda Hlasu-SD. Taktiež uviedol, že vláda dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera (OĽaNO) necháva samosprávy, podnikateľov či obyvateľov bez adekvátnej pomoci štátu a nevadí im, že sa dostávajú do existenčných problémov.

„V súčasnej kríze si nemôžeme dovoliť nemať ústavnú možnosť, ako vyhlásiť predčasné voľby, najmä, keď sa vláda namiesto pomoci občanom zaoberá len sama sebou a svojimi vnútornými spormi. Zároveň má rekordnú, až 80-percentnú nedôveru obyvateľov,“ tvrdí Richard Raši.

Viac k témam: Ceny energií, energetická kríza, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky, Referendum o predčasných voľbách, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Hegerova nová 76-ka získala aj podpis Klusa, Hlas-SD však Slovákom adresoval inú výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *