Huliak, Gašpar, Mikulec, Bihariová a ďalší. Poslanci si zvolili predsedov parlamentných výborov

Poslanci si zvolili aj predsedov kontrolných parlamentných výborov.

27.10.2023 (SITA.sk) – Poslanci si na ustanovujúcej schôdzi zvolili aj predsedov parlamentných výborov. Predsedom výboru pre európske záležitosti bude Ján Ferenčák (Hlas-SD), predsedom ústavnoprávneho výboru sa stal Miroslav Čellár (Hlas-SD), predsedníčkou výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport sa stala Lucia Kurilovská (Hlas-SD).

Zahraničný výbor má Kéry

Poslanec strany Hlas-SD Róbert Puci bude predsedať výboru pre hospodárske záležitosti a šéfom výboru pre financie a rozpočet bude Ján Blcháč (Hlas-SD).

Ján Richter (Smer-SD) bude predsedom výboru pre sociálne veci, predsedom výboru pre zdravotníctvo bude Vladimír Baláž (Smer-SD), výboru pre obranu a bezpečnosť bude šéfovať Tibor Gašpar (Smer-SD) a zahraničnému výboru bude predsedať Marián Kéry (Smer-SD).

Foto: Ustanovujúca schôdza parlamentu

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ustanovujúca schôdza Národnej rady SR (fotografie)

Predsedom výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie bude poslanec Slovenskej národnej strany (SNS) Rudolf Huliak.

Kontrolné parlamentné výbory

Roman Michelko (SNS) bude predsedom výboru pre kultúru a médiá. Predsedom výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj bude Michal Šipoš (Slovensko). Výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny bude predsedať Lucia Plaváková (PS).

Foto: Novozvolení poslanci parlamentu

Zobraziť fotogalériu k článku:
Novozvolení poslanci parlamentu (fotografie)

Poslanci si zvolili aj predsedov kontrolných parlamentných výborov. Predsedom osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) sa stal Roman Mikulec (Slovensko), predsedníčkou osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) je Mária Kolíková (SaS), šéfom osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva je Tomáš Valášek (PS) a za predsedníčku výboru na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ bola zvolená Irena Bihariová (PS).

Viac k témam: Rokovanie NR SR, Ustanovujúca schôdza parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Huliak, Gašpar, Mikulec, Bihariová a ďalší. Poslanci si zvolili predsedov parlamentných výborov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *