Huliak ministrom nebude, SNS nominovala na post šéfa envirorezortu Tarabu (video+foto)

Slovenská národná strana oznámila svoje rozhodnutie.

25.10.2023 (SITA.sk) –

  • aktualizované 24. októbra, 13:48

Slovenská národná strana (SNS) nominovala na post ministra životného prostredia Tomáša Tarabu. Ten v septembrových parlamentných voľbách kandidoval ako nezávislý na kandidátke národniarov pod číslom päť.

Na post šéfa envirorezortu bol prv nominovaný starosta Očovej Rudolf Huliak, prezidentka Zuzana Čaputová však jeho nomináciu odmietla.

Mediálny lynč voči Huliakovi

SNS zatiaľ neuviedla, kto bude novým ministrom cestovného ruchu a športu. Nový rezort by mal byť zriadený v januári budúceho roka a štátnym tajomníkom pre šport by mal byť Ján Krišanda.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Huliak na utorkovej tlačovej besede po oznámení stiahnutia jeho nominácie uviedol, že bude pôsobiť ako poslanec Národnej rady SR. Zároveň je nominovaný na predsedu parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

To, že prezidentka neprikladala dôraz na vôľu ľudu, vôbec ju nezaujímalo, akým spôsobom boli demokratické voľby zo strany občana vyhodnotené, je už na zvážení každého jedného, kto vidí, aký mediálny lynč sa voči mojej osobe strhol,“ uviedol Huliak.

SNS cíti zodpovednosť

Predseda SNS Andrej Danko uviedol, že kroky hlavy štátu nevymenovať Huliaka do čela enviroreztu neznamenajú, že raz ministrom nebude. Tvrdí, že urobí všetko pre to, aby sa Huliak „dotkol výkonu“.

Taraba uviedol, že SNS cíti zodpovednosť za vznik novej vlády a za to, aby vo štvrtok mohol budúci premiér Robert Fico (Smer-SD) odcestovať na summit. Ubezpečil, že bude zastávať post ministra envirorezortu odborne, hrdo a slušne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
SNS nominovala Tarabu na ministra životného prostredia (fotografie)

Financovanie ochrany prírody

Zároveň povedal, že ak bude problém aj s jeho nomináciou, pôjde len o snahu zabrániť vzniku pronárodnej vlády. Taktiež sa vyjadril aj k mimovládnym organizáciám.

Nikto tu nie je proti mimovládkam v zmysle, aby pomáhali pri ochrane prírody, sme proti tomu, aby finančné zdroje nešli primárne do ochrany prírody, ale išli na akékoľvek iné obslužné činnosti, ktoré s ochranou prírody v takej miere nesúvisia,“ uviedol Taraba.

Zálohovanie fliaš je zlodejina

Jednou z hlavných tém je podľa neho problém neodkanalizovaných obcí. Nový nominant na ministra životného prostredia v minulosti hovoril, že zálohovanie PET fliaš je jednou z najväčších zlodejín.

Táto spoločnosť má právo určovať, ktoré firmy dostanú kód na to, aby mohli ich fľašky byť zálohované. Firma, ktorá mala zálohovať v skutočnosti dáva povolenky slovenským firmám, či môžu, alebo nemôžu niečo predávať na slovenskom trhu,“ uviedol. Dodal, že je za recykláciu fliaš, avšak túto tému určite „otvoria“.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister kultúry SR, Minister životného prostredia SR, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Smer-SD, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Huliak ministrom nebude, SNS nominovala na post šéfa envirorezortu Tarabu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *