Kaľavský nedostával za vynášanie informácií o policajných akciách len peniaze, vypovedal Petrov

Ján Kaľavský obvinenia odmieta, toho času je na úteku.

3.11.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý funkcionár Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ján Kaľavský mal za vynášanie informácií o plánovaných policajných akciách dostávať úplatky vo forme auta, pneumatík, mobilného telefónu a nových okien na vlastnej chate.

Kaľavský je na úteku

Svedčí o tom aj obvinený Peter Petrov, prezývaný Tiger. Informácie o úplatkoch priniesol spravodajský web Aktuality.sk.

Kaľavský obvinenia odmieta, toho času je na úteku. „Jána Kaľavského po prvý raz obvinili už v máji tohto roka. Vtedy sa ho bývalým kolegom podarilo aj zadržať, sudca Okresného súdu Bratislava III Juraj Kapinaj ho však do väzby neposlal. Krátko na to zasiahla aj generálna prokuratúra a stíhanie vtedy už bývalého policajta zastavila,“ píše spomínaný web.

Vzťah prerástol do výmenného obchodu

Kaľavský mal informácie vynášať predovšetkým podnikateľovi Petrovovi, teda Tigrovi, s ktorým sa dlhé roky poznal.

„Tento muž mal byť aj oficiálne Kaľavského informátorom. Podľa polície však ich vzájomný vzťah prerástol do akéhosi výmenného obchodu – za peniaze či iné protislužby mal šéf operatívcov NAKA vynášať cenné informácie z vyšetrovania práve svojmu informátorovi Petrovi Petrovovi,“ upozorňuje portál.

Z doterajšieho vyšetrovania vyplynulo, že mu mal povedať o všetkých veľkých policajných akciách posledného obdobia.

Viac k témam: Obvinenie, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaľavský nedostával za vynášanie informácií o policajných akciách len peniaze, vypovedal Petrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *