Kyjev zostrelil ruské útočné drony, škody po požiari zasiahnutej elektrárne sú aj napriek tomu vážne

Pri nočnom útoku na mesto Beryslav a okres Cherson na juhu Ukrajiny utrpel zranenia jeden civilista.

23.10.2023 (SITA.sk) – Požiar infraštruktúrneho zariadenia v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny spôsobil v nedeľu o desiatej večer ruský útok. Ruské okupačné sily v noci na pondelok zaútočili na Ukrajinu trinástimi dronmi Šáhid, riadenou raketou Ch-59 a neidentifikovaným typom dronu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinská armáda všetky zostrelila. Uviedlo to ukrajinské letectvo na komunikačnej platforme Telegram.

Škody sú vážne

O požiari informovala ukrajinská energetická spoločnosť DTEK, podľa ktorej pri útoku požiar vypukol v jednej z jej tepelných elektrární, pričom škody sú vážne. Hasiči však požiar zlikvidovali v priebehu niekoľkých hodín. Nijaké obete nehlásili. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Vďaka úspešnej práci protilietadlových raketových jednotiek, mobilných palebných skupín a letectva bolo zničených trinásť dronov Šáhid-136/131, riadená strela Ch-59 a neidentifikovaný typ útočného dronu,“ konštatovalo letectvo.

Útok mierený na viaceré strany

Rusi podľa Kyjeva zaútočili na Ukrajinu dronmi Šáhid z juhu, a to z mysu Čauda na okupovanom Kryme. Ruské drony smerovali na južnú, východnú a strednú Ukrajinu. Strelu Ch-59 okupačné sily vypálili zo stíhačky Su-34 vo vzdušnom priestore Záporižžskej oblasti. Neidentifikovaný typ dronu vystrelili zo severnej hranice Ukrajiny.

Podľa správy, ktorú na komunikačnej platforme Telegram zverejnil ukrajinský minister vnútra Ihor Klymenko, ruská armáda v v noci na pondelok zaútočila na územie Ukrajiny 19-krát a zasiahla osem obývaných oblastí. Pri nočnom útoku na mesto Beryslav a okres Cherson na juhu Ukrajiny utrpel zranenia jeden civilista.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: boj v Doneckej oblasti, Elektráreň, Požiar, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Kyjev zostrelil ruské útočné drony, škody po požiari zasiahnutej elektrárne sú aj napriek tomu vážne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *