Lipšicov úrad opäť podal obžalobu na bývalého šéfa SIS Pčolinského

Predmetom obžaloby je zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

27.10.2023 (SITA.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry opäť podal obžalobu na bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová.

„Prokurátor ÚŠP dnes na obvineného V. P. podal obžalobu na Špecializovaný trestný súd za skutok týkajúci sa prijatia úplatku od Z. K.,“ uviedla Drobová.

Obžalobu podali už pred rokom

Predmetom obžaloby je podľa nej zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Úrad špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského už v máji 2022. Súd však následne obžalobu prokurátorovi vrátil pre zistené procesné pochybenia.

Kandera zrušil obvinenia aj voči Kollárovi

Námestník generálneho prokurátora SR Jozef Kandera ešte predtým v auguste 2021 zrušil uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zo dňa 11. marca a 13. apríla 2021, ktorými vzniesol obvinenie voči Pčolinskému pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, zločin prijímania úplatku, prečin ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti a prečin podplácania.

Kandera zastupoval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý z dôvodu zachovania nestrannosti vo veci nekonal. Námestník vtedy taktiež zrušil obvinenia voči Zoroslavovi Kollárovi pre prečin podplácania.

Viac k témam: Obžaloba, Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS), Súdy, Úplatky
Zdroj: SITA.sk – Lipšicov úrad opäť podal obžalobu na bývalého šéfa SIS Pčolinského © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *