Maroš Žilinka vymenoval nových prokurátorov, posilnia okresné prokuratúry

Generálny prokurátor Maroš Žilinka zhodnotil pozitívne kvalitu prípravnej praxe právnych čakateľov, keď až 34 z nich v justičnej skúške prospelo s vyznamenaním.

3.11.2021 (Webnoviny.sk) – Okresné prokuratúry posilní 52 nových prokurátorov. Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka totiž s účinnosťou od 1. novembra 2021 vymenoval do funkcie 52 doterajších právnych čakateľov prokuratúry s miestami výkonu funkcie na okresných prokuratúrach v obvodoch všetkých krajských prokuratúr v Slovenskej republike.

Právni čakatelia úspešne zložili odbornú justičnú skúšku pred skúšobnou komisiou Justičnej akadémie. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Generálny prokurátor zhodnotil pozitívne kvalitu prípravnej praxe právnych čakateľov, keď až 34 z nich v justičnej skúške prospelo s vyznamenaním. „Na tomto stave sa podpísala poctivá každodenná práca s právnymi čakateľmi prokuratúry pri nadobúdaní teoretických znalostí a praktických zručností potrebných pre výkon funkcie prokurátora, a to tak na jednotlivých pracoviskách prokuratúr, ako aj v rámci vzdelávacích aktivít organizovaných Generálnou prokuratúrou Slovenskej republiky a Justičnou akadémiou.“ skonštatoval Skladan. Žilinka poprial všetkým novo vymenovaným prokurátorom pevnosť v princípoch a nekompromisnosť pri ochrane práva, službe verejnému záujmu a presadzovaní zákonnosti.

Viac k témam: Prokurátor, Prokuratúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Maroš Žilinka vymenoval nových prokurátorov, posilnia okresné prokuratúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email