Ministerstvo spravodlivosti nepredĺži lehotu na pripomienkovanie návrhov na reformu súdnej mapy

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková tak reagovala na žiadosť Súdnej rady SR na predĺženie lehoty na pripomienkovanie do 15. októbra.

4.10.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo spravodlivosti SR nebude predlžovať lehotu na pripomienkovanie návrhov na reformu súdnej mapy. Skonštatovala to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) pre agentúru SITA.

Reagovala tak na žiadosť Súdnej rady SR na predĺženie lehoty na pripomienkovanie do 15. októbra. Ministerka má však záujme osobne prísť pred členov súdnej rady a rozprávať sa s nimi o jednotlivých pripomienkach.

Na doladenie návrhov je dosť času

„Nové predložené návrhy k reforme súdnej mapy vychádzajú z pripomienok z predloženého návrhu k súdnej mape spred roka. V maximálnej možnej miere sme zapracovali rovnako aj pripomienky súdnej rady pri nových návrhoch. Čo sa týka predĺženia lehoty, určite nech už dostaneme akékoľvek pripomienky v akejkoľvek lehote, aj neskôr po riadnej lehote na predloženie pripomienok v legislatívnom procese, budeme sa nimi zaoberať,“ vysvetlila ministerka s tým, že v celom procese je ešte veľa času na to, aby sa jednotlivé návrhy doladili.

Na predlžovanie lehoty nie je priestor

Zároveň však Mária Kolíková zdôraznila, že návrhy musia byť v primeranom čase predložené aj Národnej rade SR, inak sa nesplnia míľniky aj v zmysle Plánu obnovy a odolnosti.

„Rovnako platí, že ak chceme robiť ešte implementáciu súdnej mapy, aj tá musí prebiehať ešte v nejakom čase v rámci tohto funkčného obdobia. S ohľadom na tieto časové okolnosti už nie je priestor na predlžovanie lehoty v rámci medzirezortného pripomienkového konania,“ doplnila šéfka rezortu spravodlivosti.

Kolíková chce s členmi rady o ich pripomienkach diskutovať, hľadať spôsob, ako ich zapracovať alebo im vysvetliť, prečo to nie je možné.

Lehota na pripomienkovanie už končí

Ministerstvo spravodlivosti 13. septembra opätovne predložilo na medzirezortné pripomienkovanie návrhy k novej súdnej mapy. Reformu rezort rozdelil na zákon o Mestskom súde Bratislava, zákon o Mestskom súde Košice, zákon o nových obvodoch pre okresné súdy a zákon o nových obvodoch pre krajské súdy.

Lehota na pripomienkovanie týchto návrhov končí v pondelok 4. októbra.

Viac k témam: Reforma justície, Súdna mapa
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo spravodlivosti nepredĺži lehotu na pripomienkovanie návrhov na reformu súdnej mapy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email