Núdzový stav nie je riešením, podľa Viskupiča sme sa za rok veľa naučili

Poslanec SaS Marián Viskupič hovorí, že po roku sme odolnejší proti vírusu, ale aj proti zlodejom našich slobôd.

10.10.2021 (Webnoviny.sk) – Veľa sme sa za rok naučili, priniesli sme vysoké obete, ale v súčasnosti sme múdrejší, skúsenejší a aj odolnejší. Odolnejší proti vírusu, ale aj proti zlodejom našich slobôd. Na sociálnej sieti to napísal poslanec strany Sloboda a Solidarita (SaS) a šéf parlamentného finančného výboru Marián Viskupič.

Viac o téme: Koronavírus

„Na rozdiel od minulého roku, keď sme v tomto čase prijali núdzový stav ospevovaný a vyargumentovaný bývalým ministrom zdravotníctva, tento rok sa tento krok nezvažuje. Zdravotnícke a nemocenské kapacity vieme riadiť aj bez zákonom umožneného prikazovania a prístupu ku zdravotníkom ako k nesvojprávnym,“ uviedol poslanec.

Podľa neho by im pomohla dodatočná odmena a zlepšené podmienky. Poslanec si myslí, že by pomohlo tiež viac študentov medicíny na univerzitách a viac zdravotných sestier na stredných školách. Podľa Viskupiča sa postupuje správnym smerom. „Núdzový stav nie je riešením. Nakoniec, delta zatiaľ aj v postihnutých okresoch dostáva do nemocníc menej pacientov ako ku koncu minulého októbra (Bardejov, Orava),“ dodal poslanec.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Núdzový stav nie je riešením, podľa Viskupiča sme sa za rok veľa naučili © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email