Ódor sa na poslednom rokovaní vlády poďakoval ministrom. Štvrtý útok odchádza dole z ľadu, skonštatoval (video)

Premiér apeluje na politikov, aby nevstupovali do ďalšieho volebného obdobia s nenávisťou v srdci.

25.10.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverený premiér Ľudovít Ódor si myslí, že utorkové rokovanie jeho vlády bolo posledné. Povedal to po utorkovom rokovaní úradníckeho kabinetu.

Štvrtý útok teda odchádza dole z ľadu. Trochu nám zahádzali tú ľadovú plochu, mali sme aj tie hokejky trošku také nalomené a nemali sme úplne všetky kompetencie do útoku, ale myslím si, že pár gólov sme strelili a nie do vlastnej brány,“ zhodnotil Ódor pôsobenie svojho kabinetu.

Naplnené programové vyhlásenie

Doplnil, že si myslí, že s kolegami z vlády môžu byť hrdí na veci z ich programového vyhlásenia, ktoré sa im podarilo naplniť.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Je toho názoru, že dokázali vládnuť v pokoji, slušne a odborne, aj s výsledkami. Pripustil, že ich zastihlo niekoľko nepredvídateľných udalostí, napríklad migračná kríza či prírodné katastrofy, ale aj konflikt v Izraeli.

Pripomenul, že boli i obľúbeným terčom v predvolebnej kampani. Ódor poukázal, že z volieb vzišla tesná väčšina, no dosť hlasov bolo i pre iný typ politiky, aký predstavoval jeho kabinet.

Slušnejší politici

Ódor apeloval na politikov i verejnosť, aby k sebe boli slušnejší a nevstupovali do ďalšieho volebného obdobia s nenávisťou v srdci.

Ak aj sme sklamaní a frustrovaní, to neznamená, že sa musíme správať hulvátsky voči ostatným v tejto krajine. Predsa len ide o to, aby sme dokázali niečo pozitívne priniesť pre Slovensko,“ povedal odchádzajúci šéf kabinetu.

Pripomenul i to, že nenávisť a hnev na Slovensku už niekoľkokrát zabíjali, preto je podľa neho potrebné vyvarovať sa týchto neduhov v spoločnosti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Banánová republika

Demokraciu treba neustále strážiť, treba byť stále aktívny,“ myslí si Ódor. Zlepšenie situácie s polarizáciou spoločnosti je podľa neho celospoločenskou úlohou, nie len úlohou politikov. Pripomenul vyostrené nálady v predvolebnej kampani, i to, že vtedy vystríhal pred tým, že 1. októbra sa môžeme zobudiť v banánovej republike.

Niektoré črty tam sú,“ poznamenal, no dodal, že verí, že nastupujúca vlády si uvedomí, že je potrebné „ťahať za ten istý koniec povrazu“, a tiež zmierniť rétoriku. „Naozaj, štvať jedného človeka proti druhému, to neprinesie nič, len násilie,“ konštatoval.

Poďakoval sa svojmu zboru ministrov, ale aj novinárom, a poznamenal, že novinári by mali strážiť demokraciu a poukazovať na nedostatky, aj na nedostatky vlády.

Ódor nikam neodchádza

Nikam neodchádzam a budem sa snažiť v budúcnosti, ak to bude možné, pomáhať Slovensku na ceste k lepšej budúcnosti,“ dodal.

Utorková vláda bola podľa Ódora už v uvoľnenejšom duchu a bilancovali, v ktorých oblastiach sa im podaril posun. Predpokladá, že nového predsedu vlády privíta na úrade vlády a popraje mu, aby sa mu darilo i naďalej posúvať krajinu dopredu. Podľa Ódora je to úplne štandardné, ľudské a normálne.

Bolo to pekných päť mesiacov. Pre mňa je taká najväčšia pridaná hodnota v tom, že s mnohými kolegami ministrami som sa ani nepoznal predtým, a napriek tomu to fungovalo pomerne dobre, že neboli tam nejaké vážnejšie incidenty počas tých piatich mesiacov. Všetci sme išli za rovnakým cieľom, mali sme rovnaké nasadenie a odhodlanie. A to ma tak príjemne prekvapilo, že to fungovalo ako dobre namazaný stroj,“ uzavrel.

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Ódor sa na poslednom rokovaní vlády poďakoval ministrom. Štvrtý útok odchádza dole z ľadu, skonštatoval (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *