Okres Martin už nechce byť znovu v čiernej farbe, primátor Danko vyzval ľudí k očkovaniu

K získaniu výhody pri zaraďovaní okresov do jednotlivých fáz COVID automatu chýba martinskému okresu 1 841 zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov.

4.11.2021 (Webnoviny.sk) – Okres Martin zostane druhý týždeň po sebe zaradený do čiernej farby COVID automatu. Podľa martinského primátora Jána Danka chýba 1 841 zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov na to, aby sa okres v budúcnosti vyhol fáze s najprísnejšími opatreniami.

Viac o téme: Koronavírus

Aktuálny COVID automat dáva regionálnym hygienikom možnosť upraviť farbu okresu o jeden stupeň nižšie v prípade, ak vo vekovej kategórii nad 50 rokov veku dosiahne počet zaočkovaných 65 percent.

Aj preto sa primátor Danko listom obrátil na primátorov, starostov, lekárov, zriaďovateľov domovov sociálnych služieb a samotných dôchodcov, aby prispeli k podpore očkovania.

„Očkovanie je o zodpovednosti a snahe ochrániť najzraniteľnejších. Viem, že pre veľa Turčanov to nie je ľahká voľba a majú svoje pochybnosti. Dnes je však načase postaviť sa hrozbe koronavírusu čelom a bojovať zbraňami, ktoré máme k dispozícii. Pre dobro nás všetkých,“ napísal v liste Danko.

Viac k témam: COVID automat, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Pandémia, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Okres Martin už nechce byť znovu v čiernej farbe, primátor Danko vyzval ľudí k očkovaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email