Opatrenia vo Viedni sa sprísňujú, nezaočkovaní a otestovaní sa už do reštaurácie alebo barov nedostanú

Nová požiadavka bude od konca budúceho týždňa platiť aj pre prístup k službám a pre zhromaždenia s viac ako 25 účastníkmi.

4.11.2021 (Webnoviny.sk) – Viedeň opäť sprísňuje protipandemické opatrenia. Od konca budúceho týždňa budú mať v rakúskej metropole povolený vstup do reštaurácií a barov iba ľudia s potvrdením, že sa nechali zaočkovať proti koronavírusu alebo prekonali ochorenie COVID-19. Po diskusii s odborníkmi to oznámil vo štvrtok viedenský starosta Michael Ludwig.

Viac o téme: Koronavírus

Nová požiadavka bude platiť aj pre prístup k službám, ktoré si vyžadujú úzky osobný kontakt, napríklad kaderníctva, a pre zhromaždenia s viac ako 25 účastníkmi. Viedeň navyše ponúkne možnosť očkovania deťom vo veku od 5 do 12 rokov.

V celom Rakúsku platia od začiatku novembra sprísnené protipandemické opatrenia. Pri vstupe na pracovisko sa napríklad musia takmer všetci zamestnanci preukázať dokladom o absolvovaní očkovania, prekonaní ochorenia COVID-19 alebo negatívnym testom na koronavírus.

V prechodnom období dvoch týždňov majú ešte pracovníci možnosť nosiť respirátor typu FFP2 ako alternatívu ku COVID pasom. Nové obmedzenia platia aj pre zimnú turistiku vrátane organizovania vianočných trhov. Predpisy v gastronómi, hotelových službách alebo pri organizovaní verejných podujatí však zostali celkovo uvoľnené.

Viac k témam: Bary, COVID pas, Koronavírus, Pandemické opatrenia, Reštaurácie
Zdroj: Webnoviny.sk – Opatrenia vo Viedni sa sprísňujú, nezaočkovaní a otestovaní sa už do reštaurácie alebo barov nedostanú © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email