Peter Sagan vyhral posledné preteky v tíme Bora-Hansgrohe, v Dubaji porazil Egana Bernala

Na štarte nechýbali ani majster sveta v časovke Filippo Ganna či ďalší Talian Elia Viviani.

8.11.2021 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 6. novembra 15:59

Slovenský cyklista Peter Sagan sa s nemeckým tímom Bora-Hansgrohe rozlúčil vo veľkom štýle – v Dubaji sa stal víťazom sobotňajšieho podujatia Kritérium Giro d’Italia.

Organizátori pre jazdcov prichystali 2,1 km dlhý okruh, ktorý všetci absolvovali tridsaťkrát. Celkovo sa tak súťažilo na trati dlhej 63 km.

Šprint bol záležitosťou Sagana

Podujatie bolo vyvrcholením spolupráce medzi talianskou stranou, Dubajskou športovou radou a organizátormi svetovej výstavy Expo 2020 Dubaj.

V závere pretekov sa do úniku dostali Peter Sagan a celkový víťaz tohtoročného Gira či Tour de France z roku 2019 Egan Bernal (Ineos Grenadiers) z Kolumbie.

V špurte tejto dvojice pochopiteľne uspel „slovenský rýchlik“, ktorý v šprintoch vyniká. Informáciu priniesol taliansky denník Gazzetta dello Sport.

„Som veľmi rád, že som mohol prísť na tieto preteky. Pre každého účastníka Giro d’Italia to bolo výnimočné podujatie. Zišli sa tú top jazdci z tohtosezónneho Gira,“ zhodnotil Peter Sagan podľa webu cyclingnews.com a pokračoval: „Od začiatku som sa snažil držať v popredí, aby som zbieral body v bodovacej súťaži. Po dvoch šprintoch som videl, že Elia (Viviani, pozn.) je o poznanie lepší, preto som skúsil inú taktiku. Šlo sa skutočne veľmi rýchlo, preto som sa rozhodol počkať si na posledné dve kolá. Všetko sa zomlelo poriadne rýchlo, ja som sa až v poslednom okamihu pripojil k trom unikajúci jazdcom. Takmer som to nestihol.“

Prišli aj Ganna či Viviani

Na štarte nechýbali ani majster sveta v časovke Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) či ďalší Talian Elia Viviani (Cofidis) alebo Francúz Geoffrey Bouchard (AG2R Citroën Team) ako víťaz vrchárskej súťaže na tohtoročnom Gire.

V pelotóne nechýbal ani starší z bratov Saganovcov Juraj, ktorý bol v istom okamihu súčasťou úniku.

V Dubaji štartoval Peter Sagan ešte vo farbách nemeckého tímu Bora-Hansgrohe, od nasledujúcej sezóny však bude 31-ročný Žilinčan súčasťou francúzskeho zoskupenia TotalEnergies.

Doteraz súrodenci Sganovci jazdili v rovnakom klube, od nasledujúcej sezóny sa to však zmení, keďže s Jurajom Saganom tím TotalEnergies neráta.

Viac k témam: Kritérium Giro d’Italia
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Sagan vyhral posledné preteky v tíme Bora-Hansgrohe, v Dubaji porazil Egana Bernala © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *