Petre Vlhovej sa dostalo pocty, úspešná slovenská lyžiarka má svoju poštovú známku

Autorom výtvarného návrhu známky, FDC a FDC pečiatky je akademický maliar Karol Felix.

5.11.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská pošta vydala v stredu 3. novembra poštovú známku Petra Vlhová – Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2020/21.

Známka s rozmermi 43,3 krát 30 milimetrov vrátane perforácie vychádza vo forme tlačového listu s 50 známkami. V tlačovej správe o tom informovala Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Hodnota známky je 0,65 eura

Známku so špecifickým symbolom T2 50g s nominálnou hodnotou 0,65 eura vytlačila technikou ofsetu spoločnosť Tiskárna Hradíštko, s.r.o.

Motívom známky je portrét Petry Vlhovej, ktorá drží v rukách Krištáľový glóbus, cenu za víťazstvo vo svetovom pohári.

Vydali aj obálku

S poštovou známkou vydali aj obálku prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 3. novembra 2021 a domicilom mesta Liptovský Mikuláš.

Na prítlači FDC je zobrazená lyžiarka pri slalome a FDC pečiatku tvoria lyžiarske okuliare. Autorom výtvarného návrhu známky, FDC a FDC pečiatky je akademický maliar Karol Felix.

Petra Vlhová

sa narodila 13. júna 1995 v Liptovskom Mikuláši. V roku 2012 triumfovala v slalome na prvých zimných olympijských hrách mládeže v Innsbrucku.

V roku 2014 si ako 17-ročná v ruskom Soči pripísala prvú olympijskú účasť a doma v Jasnej sa v slalome stala juniorskou majsterkou sveta.

Na zimných olympijských hrách v roku 2018 v juhokórejskom Pjongčangu dosiahla piate miesto v alpskej kombinácii. Potom sa už zaradila medzi absolútnu svetovú špičku.

V roku 2019 získala na majstrovstvách sveta v Aare až tri medaily, pričom v obrovskom slalome sa stala historicky prvou lyžiarskou majsterkou sveta zo Slovenska.

V sezóne 2020/21 si vybojovala najcennejšiu zjazdársku trofej – veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári.

Viac k témam: Poštová známka
Zdroj: Webnoviny.sk – Petre Vlhovej sa dostalo pocty, úspešná slovenská lyžiarka má svoju poštovú známku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email