Počas Tatra Summitu rokoval aj minister Korčok s generálnym tajomníkom OECD

Partneri využili priestor na výmenu názorov o najaktuálnejších globálnych témach, ako aj o spolupráci SR s OECD.

10.10.2021 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) počas Tatra Summitu vo Vysokých Tatrách v piatok 8. októbra rokoval s generálnym tajomníkom Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Mathiasom Cormannom.

Partneri využili priestor na výmenu názorov o najaktuálnejších globálnych témach, ako aj o spolupráci SR s OECD. Informoval o tom komunikačný odbor ministerstva zahraničných vecí.

Spolupráca v kontexte postpandemickej obnovy ekonomík, digitálna a zelená transformácia, reforma globálneho zdaňovania sú predmetom nášho spoločného záujmu a vidíme v nich priestor pre plodnú spoluprácu v záujme hľadania inkluzívnych a ekologicky udržateľných riešení. Sme radi, že práve aj v čase, keď čelíme aktuálnym výzvam postpandemickej obnovy, môžeme počítať s expertízou OECD,“ uviedol minister Korčok.

Šéf slovenskej diplomacie podľa tlačového odboru ocenil spoluprácu s OECD aj pri realizácii projektu zameraného na využitie novej metódy strategického výhľadu pri definovaní strednodobých priorít zahraničnej a európskej politiky SR.

Partneri tiež prediskutovali perspektívu rozširovania organizácie a prípravu najbližšieho Ekonomického prehľadu SR, ktorý by mal byť venovaný otázkam starnutia obyvateľstva a s ním spojenými sociálno-ekonomickými výzvami.

Viac k témam: Diskusia, GLOBSEC Tatra Summit, Politika
Zdroj: Webnoviny.sk – Počas Tatra Summitu rokoval aj minister Korčok s generálnym tajomníkom OECD © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email