Podcenil som tú situáciu a Saška uzavrela zmluvu, reagoval Sulík na situáciu okolo cesty jeho dcéry do Dubaja

Minister hospodárstva Richard Sulík uviedol, že od prvého momentu bolo jeho cieľom uhradiť všetky náklady na cestu jeho dcéry do Dubaja.

5.11.2021 (Webnoviny.sk) – Nie som odkázaný na zneužívanie svojej pozície, to ale neznamená, že som bezchybný človek. Takto reagoval minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) na situáciu okolo poslednej cesty slovenskej delegácie na Expo Dubaj. Na nej sa podľa informácií zverejnených opozičnými politikmi zúčastnila nielen jeho dcéra, ale aj majiteľ advokátskej kancelárie, v ktorej ministrova dcéra pracovala.

Boj s prekrútenými faktami

Ako Sulík uviedol, snaží sa dôveru, ktorú dostal od ľudí využívať v ich prospech, prináša to však svoju daň. „Strata súkromia, ale aj boj s prekrútenými faktami, opozičnými klamstvami a osočovaním,” zhodnotil.

Minister uviedol, že od prvého momentu bolo jeho cieľom uhradiť všetky náklady na cestu jeho dcéry do Dubaja. Hotel zaplatil vopred, pri letenke vo vládnom špeciáli je možná platba až spätne.

Takýto mal podľa vlastných slov Sulík úmysel od začiatku. „Od prvého momentu bol plán, že si ju zaplatí sama,” tvrdil minister.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Cestu dcéry do Dubaja neľutuje

Tu však podľa neho nastala chyba, ktorá sa týka podpísania zmluvy, v ktorej sa uvádza, že cestu jej uhradí štát „Podcenil som tú situáciu a Saška (dcéra Richarda Sulíka – pozn. redakcie) uzavrela zmluvu, ja som o tom nevedel,” priznal minister s tým, že téme venoval málo pozornosti a zanedbal ju.

„Nevenoval som sa tomu, podcenil som to a vyzerá to zle. Stalo sa to nedopatrením a určite sa mi to nikdy viac nestane. Ja neklamem,” pokračoval ďalej Sulík s tým, že išlo o administratívnu chybu. Samotnú cestu svojej dcéry pritom neľutuje, ľutuje, že celej téme nevenoval patričnú pozornosť.

Čo sa týka prítomnosti šéfa advokátskej kancelárie Radoslava Zigu, v ktorej pracovala Sulíkova dcéra, na výstave ako aj jeho práci pre štát, sa Sulík vyjadril, že uvedenú pracovnú pozíciu si jeho dcéra našla sama ešte pred poslednými voľbami. Pracovný pomer ukončila pred cestou do Dubaja. Zigu pritom považuje za zdatného v oblasti energetike, preto mu navrhol, aby išiel štát zastupovať do Slovenských elektrární. O zmluve s Úradom pre reguláciu sieťových odvetví informácie nemá.

Minister sa vyjadril aj k zverejneniu pasov účastníkov delegácie na serveru Ulož.to. Podľa najnovších informácií to podľa neho vyzerá tak, že zamestnanci rezortu hospodárstva nepochybili.

Viac k témam: Expo Dubaj 2020, Minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Podcenil som tú situáciu a Saška uzavrela zmluvu, reagoval Sulík na situáciu okolo cesty jeho dcéry do Dubaja © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email