Podoľak: Rusi všetko zamínovali a Cherson chcú premeniť na mŕtve mesto

Ak by sa Rusko stiahlo z Chersonu, mesto by naďalej bolo na dostrel delostrelectva ruskej armády na východnom brehu Dnipra.

11.11.2022 (Webnoviny.sk) – Popredný ukrajinský predstaviteľ „zdvihol varovný prst“ v súvislosti s deklarovaným úmyslom Ruska stiahnuť sa z mesta Cherson na západnom brehu rieky Dnipra.

Plánuje zmeniť mesto na ruiny

Ako referuje spravodajský web CNN, poradca prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak na Twitteri uviedol, že Rusko „chce premeniť Cherson na ‚mŕtve mesto‘“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruská armáda zamínovala všetko, čo sa dá – byty, kanalizáciu. Delostrelectvo na ľavom (východnom) brehu plánuje zmeniť mesto na ruiny. Takto vyzerá ‚ruský svet‘: prišli, nakradli, oslavovali, pozabíjali ‚svedkov‘, zanechali ruiny a odišli,“ povedal Podoľak.

Potreba „ticha v médiách“

Ak by sa Rusko stiahlo z Chersonu, mesto by naďalej bolo na dostrel delostrelectva ruskej armády na východnom brehu Dnipra.

Hovorkyňa armády na juhu krajiny Natalia Humeňuková v stredu zdôraznila potrebu „ticha v médiách“, keďže operácie v Chersonskej oblasti pokračujú.

Dodala, že všetky informácie „treba vnímať kriticky“, čo je zjavný odkaz na ruské vyhlásenie o stiahnutí vojakov z Chersonu na západnom brehu Dnipra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bitka o Cherson, Médiá, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Podoľak: Rusi všetko zamínovali a Cherson chcú premeniť na mŕtve mesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *