Polícia obvinila Jána z chladnokrvnej vraždy pumpára, hrozí mu doživotný trest

Kežmarčan údajne zavraždil aj muža pri Levoči v roku 2019, pokúsil sa o ďalšie vraždy, teraz je vo väzbe.

7.10.2021 (Webnoviny.sk) – Z vraždy pumpára vo Veľkej Lomnici v roku 2015 a muža pri Levoči z roku 2019 obvinila polícia Kežmarčana Jána R. Pokúsil sa aj o ďalšie vraždy. Informovala o tom v stredu prešovská krajská polícia na sociálnej sieti.

Prípady sa podľa nej podarilo objasniť vďaka spolupráci policajtov Národnej kriminálnej agentúry, krajskej kriminálky v Prešove, kriminalistického a expertízneho ústavu v Banskej Bystrici a okresnej kriminálky v Liptovskom Mikuláši.

Tri prípady

Pumpár Erik K. bol zavraždený na čerpacej stanici vo Veľkej Lomnici v januári 2015 strelnou zbraňou. Vecou sa zaoberala krajská kriminálka v Prešove. Druhý prípad sa stal v máji 2017, keď sa páchateľ v blízkosti obce Holumnica v okrese Kežmarok pokúsil strelnou zbraňou zavraždiť Štefana B. a Danu F. Vecou sa zaoberá Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Tretí prípad je z apríla 2019. Páchateľ vtedy v lese v katastri obce Levoča strelnou zbraňou usmrtil Jozefa L. Vecou sa zaoberala krajská kriminálka v Prešove.

Strieľal aj na policajtov

„Všetky tri skutky sa stretli v jednom bode až tento rok na základe dôkazov získaných v trestnej veci vyšetrovanej okresnou kriminálkou v Liptovskom Mikuláši,“ vysvetlila polícia. Práve tam totiž vyšetrovali útok na verejného činiteľa a nedovolené ozbrojovanie z júna tohto roka.

Páchateľ vtedy pri Liptovskom Hrádku strieľal na dvojčlennú policajnú hliadku, ktorá ho chcela skontrolovať. „Aj v tomto prípade vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície okrasného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši vzniesol obvinenie voči Jánovi R. z okresu Kežmarok,“ informovali ďalej policajti.

Vyšetrovateľ NAKA konanie o všetkých vraždách spojil na spoločné konanie. Páchateľovi tak za všetky skutky v prípade dokázania viny hrozí doživotný trest odňatia slobody. V súčasnosti sa už nachádza vo väzbe.

Viac k témam: Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia obvinila Jána z chladnokrvnej vraždy pumpára, hrozí mu doživotný trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email