Polícia sa intenzívne zaoberá osobami, ktoré sa na sociálnych sieťach vyhrážajú mužom zákona

Pri incidente v piešťanskom supermarkete boli zranení dvaja policajti a jeden muž.

8.11.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia sa intenzívne zaoberá osobami, ktoré sa na sociálnych sieťach vyhrážajú policajtom alebo vyzývajú ostatných k rôznym násilnostiam.

Vo veci vedú aj vyšetrovanie pre trestné činy útoku na verejného činiteľa a podnecovania na trestný čin. Páchateľom v tomto prípade hrozí väzenie na tri, respektíve dva roky.

V tlačovej správe o tom informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.

Vyhrážajú sa za zásah v obchode

Vyhrážanie sa policajtom súvisí so štvrtkovým zásahom v supermarkete v Piešťanoch, v ktorom si skupina osôb odmietala nasadiť respirátory.

Pri incidente boli zranení dvaja policajti a jeden muž. Všetci boli jednorazovo ošetrení v nemocnici.

Policajti obvinili z prečinov útoku na verejného činiteľa a výtržníctva troch mužov, ktorí sa aktívne zapojili do konfliktu. Rovnako podali podnet na väzobné stíhanie všetkých obvinených.

Tretieho stíhajú na slobode

Prokuratúra sa v dvoch prípadoch s návrhom stotožnila. V nedeľu popoludní policajti eskortovali dvoch mužov na piešťanský súd, kde sa rozhoduje o ich väzbe. Tretieho z obvinených polícia stíha na slobode.

V prípade dokázania viny im môže hroziť trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov.

Viac k témam: antirúškari, Vyhrážanie, zásah polície
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia sa intenzívne zaoberá osobami, ktoré sa na sociálnych sieťach vyhrážajú mužom zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email