Poľsko ako prvé dodalo Ukrajine tanky Leopard, prisľúbila ich však aj ďalšia krajina

Premiér Morawiecki ich išiel odovzdať do Kyjeva.

24.2.2023 (SITA.sk) –

  • aktualizované 24. februára 2023, 15:23

Poľský prezident Andrzej Duda oznámil, že jeho krajina dodala Ukrajine prvé tanky Leopard. Duda na stretnutí Rady národnej bezpečnosti vo Varšave vyjadril potešenie z toho, že Poľsko je prvou krajinou, ktorá Ukrajine poskytuje moderné tanky. Informuje o tom web The Guardian.

Morawiecki ich išiel odovzdať do Kyjeva

Poľský minister obrany Mariusz Błaszczak na zasadaní rady povedal: „Premiér tu nemôže byť, išiel do Kyjeva odovzdať tanky Leopard, ktoré sú prvou dodávkou Ukrajine.“ Hovorca poľskej vlády Piotr Müller potvrdil, že prvé tanky Leopard odišli k „našim susedom“ na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poľsko sľúbilo Kyjevu štrnásť tankov nemeckej výroby Leopard 2. Nie je jasné, koľko tankov dodali teraz. Predseda poľskej vlády Mateusz Morawiecki je v piatok v Kyjeve, aby prejavil podporu Ukrajine v jej boji proti ruskej invázii.

Tanky prisľúbilo aj Švédsko

Tanky Leopard 2 sľúbilo Ukrajine aj Švédsko. V piatok to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámil švédsky premiér Ulf Kristersson, informuje spravodajský portál CNN. Balík vojenskej pomoci podľa jeho slov zahŕňa aj ďalšie komponenty pre protivzdušnú obranu. „Budeme aj naďalej pomáhať Ukrajine vyhrať vojnu,“ vyhlásil premiér.

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, Poľský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Švédsky premiér
Zdroj: SITA.sk – Poľsko ako prvé dodalo Ukrajine tanky Leopard, prisľúbila ich však aj ďalšia krajina © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *