Prešov si čoskoro môže polepšiť o jeden stupeň, zaočkovať sa však musí dať ešte 900 ľudí

Okres Prešov sa aktuálne nachádza v COVID automate v červenej farbe.

3.10.2021 (Webnoviny.sk) – Farba okresu Prešov v rámci COVID automatu sa môže čoskoro znížiť o jeden stupeň. Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, v okrese je aktuálne 63,5 percenta plne zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov.

Stupeň rizikovosti v okrese sa pritom zníži o jeden stupeň smerom nadol pri dosiahnutí 65-percentnej hranice. „Prešovský okres sa v rámci COVID automatu aktuálne nachádza v červenej farbe, avšak najvýraznejším obmedzeniam sa môžeme jednoducho vyhnúť. Stačí, ak sa v rámci nášho okresu dá zaočkovať ešte 900 ľudí vo veku nad 50 rokov,“ upozornil Tomek.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Ako dodal, dosiahnutie 65-percentnej hranice bude znamenať, že Prešov nebude zaradený do farieb, ktoré budú mať za následok ďalšie obmedzovanie fungovania prevádzok, usporadúvania podujatí aj pohybu osôb.

„Po prekročení hranice 65 percent plne zaočkovaných ľudí nad 50 rokov sa okres zároveň vyhne prípadnému prechodu do čiernej farby. V praxi to znamená napríklad to, že nebude treba zatvárať gastro prevádzky a nenastane najhorší scenár, ktorý sme zažili počas druhej vlny pandémie,“ vysvetlil hovorca a apeloval na ľudí, aby neváhali a dali sa zaočkovať.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, COVID automat, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Prešov si čoskoro môže polepšiť o jeden stupeň, zaočkovať sa však musí dať ešte 900 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email