Putin: Rusko musí vzhľadom na aktivity NATO posilniť svoju obranu

Vzťahy Ruska s USA a Európskou úniou sa dostali na najhoršiu úroveň od skončenia studenej vojny po tom, čo Rusko v roku 2014 anektovalo ukrajinský polostrov Krym.

2.11.2021 (Webnoviny.sk) – Vzhľadom na vojenské aktivity Severoatlantickej aliancie (NATO) v blízkosti ruských hraníc potrebuje krajina posilniť svoju protivzdušnú obranu. Vyhlásil to v pondelok ruský prezident Vladimir Putin.

Na stretnutí so zástupcami armády a výrobcov zbraní v juhoruskom meste Soči konkrétne poukázal na rozmiestňovanie prvkov protiraketovej obarny NATO vo východnej Európe a na stále častejšie plavby lodí aliancie v blízkosti ruských pobrežných vôd v Baltskom a Čiernom mori.

Vzťahy Ruska s USA a Európskou úniou sa dostali na najhoršiu úroveň od skončenia studenej vojny po tom, čo Rusko v roku 2014 anektovalo ukrajinský polostrov Krym. Minulý mesiac Moskva pozastavila činnosť svojej misie pri bruselskej centrále NATO a prikázala zatvoriť kanceláriu aliancie v Moskve. Kroky nasledovali po tom, čo NATO odobralo akreditáciu ôsmim ruským diplomatom pôsobiacim v jej sídle.

Viac k témam: Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin: Rusko musí vzhľadom na aktivity NATO posilniť svoju obranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email