Putinovi sa páči postoj Fica a rozhodnutie novej slovenskej vlády si váži

Nový premiér vyhlásil, že Slovensko už nebude Ukrajine dodávať zbrane a bude poskytovať výlučne humanitárnu pomoc.

27.10.2023 (SITA.sk) – Kremeľ oceňuje štvrtkové slová nového slovenského premiéra Roberta Fica, že Slovensko už nebude Ukrajine dodávať zbrane a bude poskytovať výlučne humanitárnu pomoc.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov počas rozhovoru s novinármi však zdôraznil, že odmietavý postoj Slovenska k vojenskej podpore Ukrajiny nebude mať takmer žiadny vplyv na celkovú vojenskú pomoc Ukrajine. Informuje o tom web ura.ru.

„Slovensko nemalo až taký veľký podiel na poskytovaní zbraní Ukrajine,“ povedal Peskov a poznamenal, že hlavným dodávateľom zbraní pre Kyjev sú podľa neho Spojené štáty.

Opakovane poznamenal, že čím viac bude Washington „prilievať olej do ohňa“, tým dlhšie bude „ukrajinská kríza“ trvať. Za vojnu na Ukrajine podľa Peskova nie je vinné Rusko, ale Spojené štáty, pretože vojensky podporujú Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Humanitárna pomoc Ukrajine, Kremeľ, predseda Smeru-SD, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Putinovi sa páči postoj Fica a rozhodnutie novej slovenskej vlády si váži © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *