SaS je skorumpovaná Pentou, tvrdí Matovič a vytiahol správy medzi Sulíkom a Haščákom

Zverejnené správy medzi Richardom Sulíkom a Jaroslavom Haščákom sa týkali dofinancovania zdravotných poisťovní.

24.9.2023 (SITA.sk) –

  • aktualizované 24. septembra 17:40

Predseda hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič zverejnil časť súkromnej konverzácie medzi lídrom strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richardom Sulíkom a Jaroslavom Haščákom. SaS je podľa Matoviča skorumpovaná Pentou.

Ako Matovič vysvetlil, podarilo sa mu od nemenovaného človeka získať obsah telefónu Sulíka. Ako doplnil, dotyčný zaň pôvodne pýtal milión eur, pričom Matovič ho dostal zadarmo.

Prioritou nemali byť pacienti

Zverejnené správy medzi Sulíkom a Haščákom sa týkali dofinancovania zdravotných poisťovní. Matovič zverejnil citlivé údaje, lebo je to podľa neho vo verejnom záujme.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Ako informovalo hnutie OĽaNO a priatelia, z konverzácie z roku 2020 vyplýva, že Sulík s Janou Bittó Cigánikovou (SaS) nekonali v súvislosti s dofinancovaním VšZP v prospech pacientov, ale v prospech Penty.

„Keď sme koncom septembra 2020 prišli s návrhom na vládu, že treba dofinancovať VšZP, ktorej hrozila obrovská strata, Richard Sulík sa počas rokovania vlády ozval a povedal, že s tým v žiadnom prípade nesúhlasí. Hodinu bojoval do krvi proti tomu, aby sme pomohli VšZP, v ktorej je najviac poistencov,“ uviedol Matovič s tým, že Sulík podmieňoval dofinancovanie VšZP tým, že sa rovnakým dielom pomôže aj súkromným zdravotným poisťovniam.

Vyhrážanie sa odchodom z koalície

Cigánikova podľa Matoviča predvádzala hysterické scény, že sa nesmie pomôcť VšZP s tým, že peniaze by sa mali naliať do systému tak, ako bolo dlhé roky zvykom.

„To znamená celý rok generovať stratu vo VšZP a pred koncom roka cez vyšší príspevok za poistenca štátu naliať peniaze do systému, ktoré sa rozdelia podľa percentuálneho podielu medzi jednotlivé poisťovne,“ doplnil Matovič s tým, že SaS už vtedy hrozila odchodom z vlády a koalície, ak to nebude podľa nich a ak 300 miliónov eur nebude rozdelených pre VšZP a súkromné poisťovne, z čoho 90 miliónov eur malo skončiť v rukách Haščáka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Odmenou mali byť PR články

Matovič dodal, že už na ten čas mal pocit, že slúžia Haščákovi. „Po zverejnení prepisu komunikácie medzi Sulíkom a Haščákom je to už jasné,“ vyhlásil Matovič. Z prepisu konverzácie zároveň vyplýva, že Cigániková dostávala ako odmenu PR články v Haščákovych novinách.

„14. apríla 2023 Cigániková predložila návrh zákona, ktorým navrhla zvýšiť zisky súkromnej zdravotnej poisťovne Penty o 100 percent. Zároveň ním navrhla zrušiť minimálne percento, ktoré určuje súkromnej poisťovni Dôvera, koľko percent z vybraného poistenia má použiť na liečbu chorých ľudí,“ pokračoval Matovič s tým, že v ten deň Pluska vydala PR článok o Cigánikovej.

„Dnes už nikto nepochybuje, že tento zákon sa písal priamo u Haščáka v Dôvere. Cigániková za podpory Sulíka vybavovala a bojovala za to, aby boli okradnutí chorí ľudia vo VšZP, aby peniaze na liečbu chorých vo VšZP končili na súkromnom účte mafiána Haščáka,“ povedal Matovič a doplnil, že tak ako Haščák vytiahol zo zdravotníctva 440 miliónov určených na liečbu chorých, tak použil Sulíka a Cigánikovú na to, aby urobil pokus vytiahnuť 90 miliónov eur na svoj účet do poisťovne Dôvera.

Matovič doplnil, že Penta vedie antikampaň voči OĽaNO cez bezplatný dvojtýždenník Plus jeden deň špeciál, a súčasne sa v ňom nachádza pozitívne PR strán SMER, Hlas, SNS a. „Ani v čase volebnej kampane pri PR článkoch týchto strán nefiguruje označenie objednávateľa a dodávateľa. Mafián Haščák si takýmto spôsobom kupuje politikov a následne od nich očakáva presne takéto službičky,“ uzavrel Matovič.

Viac k témam: antikampaň, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – SaS je skorumpovaná Pentou, tvrdí Matovič a vytiahol správy medzi Sulíkom a Haščákom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *