Slovenská pošta sa zapojila do súťaže o najkrajšiu poštovú známku, môžete zahlasovať online (foto)

Nominálna hodnota známky je 1,50 eur.

4.7.2022 (Webnoviny.sk) – V súťaži o najkrajšiu poštovú známku roka 2022 je zapojená aj Slovenská pošta. Do súťaže, ktorej témou sú „Príbehy a mýty“, vstúpila s poštovou známkou „EUROPA 2022: Príbehy a mýty – Lomidrevo“.

Nominálna hodnota známky je 1,50 eur. Organizátorom súťaže je asociácia PostEurop združujúca európskych poštových operátorov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Víťazov vyhlásia v Dubline

Za najkrajšiu známku môžu hlasovať filatelisti, priaznivci a obdivovatelia filatelie, a to cez internet na stránke posteurop.org/europa2022. Popri hlasovaní sa tiež dozvedia, prečo danú krajinu reprezentuje určitý rozprávkový motív.

Hlasovanie potrvá do 9. septembra 2022. Víťazi súťaže budú vyhlásení v írskom Dubline v októbri 2022 na valnom zhromaždení PostEurop.

Horal či pastier

Lomidrevo predstavuje slovenskú verziu príbehov o Heraklovi či Samsonovi, teda o hrdinoch obdarených nadprirodzenou silou. Zároveň však reprezentuje slovenský kontext – horal či pastier putujúci slovenskými dedinami s budzogáňom a valaškou.

Objavuje sa v klasickom rozprávkovom prostredí, napríklad s princeznami, drakmi či šťastnými koncami. Tak ho zachytili i slovenskí zberatelia 19. storočia, medzi inými aj Ján Francisci či Pavol Dobšinský.

Organizátor súťaže, asociácia PostEurop, zastrešuje európskych poštových operátorov od roku 1993. V 53 krajinách a územiach Európy zastupuje 55 poštových operátorov. Ročne sa v tomto odvetví spracuje 60 miliárd zásielok, spravuje 258 miliónov odberných miest a zamestnáva dva milióny ľudí.

Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská pošta sa zapojila do súťaže o najkrajšiu poštovú známku, môžete zahlasovať online (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email