Spahn vyzýva obnoviť špecializované vakcinačné centrá, prípady koronavírusu rýchlo pribúdajú

Očkovacia kampaň v Nemecku sa od leta výrazne spomalila.

2.11.2021 (Webnoviny.sk) – Odchádzajúci nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn v pondelok vyzval vlády jednotlivých spolkových krajín, aby obnovili činnosť niektorých špecializovaných vakcinačných centier proti ochoreniu COVID-19. Týmto krokom by podľa neho uľahčili podávanie posilňovacích vakcín, keďže nové infekcie pribúdajú rýchlym tempom.

Viac o téme: Koronavírus

Nemecký stály výbor pre vakcináciu v súčasnosti odporúča tretie očkovanie ľuďom starším ako 70 rokov a osobám so zdravotnými rizikami. Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že na posilňovaciu vakcínu má v zásade každý nárok, čo u časti lekárov narazilo na kritiku.

Očkovacia kampaň v Nemecku sa od leta výrazne spomalila. Podľa oficiálnych údajov sa v 83-miliónovej krajine nechali plne zaočkovať zhruba dve tretiny obyvateľov. Špecializované vakcinačné centrá vykonali významnú časť práce v počiatočnej fáze očkovacej kampane. Mnohé z nich sú medzičasom zatvorené alebo zakonzerované.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Spahn vyzýva obnoviť špecializované vakcinačné centrá, prípady koronavírusu rýchlo pribúdajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email