Ste zaočkovaný a letíte do Spojeného kráľovstva? Potvrdenie o negatívnom teste už potrebovať nebudete

Zmena sa však dotkne cestujúcich pri predkladaní cestovných dokladov.

3.10.2021 (Webnoviny.sk) – Od pondelka 4. októbra sa zaočkované osoby po príchode do Spojeného kráľovstva nebudú musieť preukazovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

K zmene v prípade Spojeného kráľovstva dochádza u cestovných dokladov. Občania Slovenskej republiky sa od piatka 1. októbra do krajiny dostanú len pomocou platného cestovného pasu. Ten musí byť v platnosti počas celého ich pobytu na území krajiny. Občiansky preukaz na vstup do krajiny stačiť nebude.

Viac o téme: Koronavírus

Pre návštevu Gibraltaru platia v súčasnosti identické podmienky ako pre Spojené kráľovstvo, to znamená povinnosť preukázať sa pri prílete negatívnym testom na COVID-19; ďalej povinnosť vyplniť locator passanger form a zakúpenie testu po príchode cez Covid Rapid Test.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ste zaočkovaný a letíte do Spojeného kráľovstva? Potvrdenie o negatívnom teste už potrebovať nebudete © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email