Strelcovi z diskotéky v Horovciach zmenili trest na doživotie, vypovedala znalkyňa z oblasti psychiatrie

Krvavý incident sa odohral v noci z 21. na 22. júna 2019.

7.10.2021 (Webnoviny.sk) – Na doživotný trest odňatia slobody odsúdil v stredu 6. októbra Okresný súd v Trenčíne 38-ročného Martina C. za predvlaňajšiu dvojnásobnú vraždu na hasičskej zábave v Horovciach v okrese Púchov. Jeho útok nelegálne držanou zbraňou vtedy neprežili dvaja mladíci vo veku 20 a 22 rokov.

Krvavý incident sa odohral v noci z 21. na 22. júna 2019. Krátko po streľbe zomrel priamo na mieste činu 20-ročný Jakub, o tri dni neskôr podľahol zraneniam hlavy 22-ročný Martin. Útok prežil len ich kamarát Jakub, ktorého strelec nelegálne držanou zbraňou trafil do brucha a podľa obžalobou predloženého sledu udalostí bol práve on prvým terčom útoku.

Opitosť nemala na jeho činy vplyv

Útočník bezprostredne po čine ušiel do lesa, kde mal vybudovanú sieť bunkrov. V jednom z nich ho po ôsmich hodinách intenzívneho pátrania zadržala polícia.

Pôvodný trest o 25-ročnej väzbe vyriekol trenčiansky súd vlani v júni a obžalovaný i prokurátor sa voči nemu odvolali. Na stredajšom pojednávaní bola vypočutá znalkyňa z oblasti psychiatrie, ktorá zhodnotila, že stav opitosti obžalovaného počas streľby nemal závažný vplyv na jeho ovládacie a rozpoznávacie schopnosti, pričom jeho potenciálny pohyb na slobode predstavuje nebezpečenstvo pre spoločnosť.

Skutok údajne ľutuje

Podľa prokurátora požadujúceho doživotie pozná obžalovaný ako jediný motív svojho konania a jeho tvrdenie, že si na nič nepamätá, je iba účelovým vyviňovaním sa. „Moje konanie nebolo úmyselné a nevyplýva z mojej povahy. Ja sám neviem povedať, prečo som to urobil,“ reagoval Martin C. s dôvetkom, že svoj skutok ľutuje.

Ani vyslovenie ľútosti a ospravedlnenie Martinovi C. nepomohlo a doživotný trest si odpyká v ústave na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Prokurátor bol s vyrieknutým rozsudkom spokojný a odvolania sa vzdal, naopak obžalovaný sa na mieste voči rozhodnutiu o treste odvolal.

Viac k témam: Doživotie, Odsúdenie, Súd, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Strelcovi z diskotéky v Horovciach zmenili trest na doživotie, vypovedala znalkyňa z oblasti psychiatrie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Follow by Email