Súd vyniesol rozsudok v prípade krutej vraždy priateľky, obvinený Štefan Kozub si odpyká doživotie

Priateľku dobodal desiatkami rán nožom aj nožnicami, po vynesení rozsudku Kozub senátu Krajského súdu v Trnave vyčítal, že mu pokazili Vianoce.

16.12.2021 (Webnoviny.sk) – Krajský súd v Trnave odsúdil na doživotný trest odňatia slobody 55-ročného Štefana Kozuba, ktorý v septembri minulého roku v obci Neded v okrese Šaľa brutálnym spôsobom na smrť dobodal svoju vtedajšiu priateľku.

Súd tak vo výroku o treste zmenil rozsudok prvostupňového súdu, ktorý vraha poslal za mreže na 25 rokov. Proti tomuto trestu sa odvolala prokurátorka s tým, že takýto trest nie je postačujúci. Kozub počas toho, ako ho kukláči vyvádzali z pojednávacej miestnosti adresoval členom senátu hlasnú výčitku, že mu pokazili Vianoce.

Dobodal priateľku po rozchode

Krajský súd v Trnave skonštatoval, že uloženie doživotného trestu odňatia slobody si vyžaduje účinná ochrana spoločnosti. Kozub priateľku Bibianu po tom, ako s ním ukončila vzťah, brutálne dobodal desiatkami bodno-rezných rán nožom aj nožnicami.

„Štefan Kozub usmrtil poškodenú surovým spôsobom, kruto a zvrhlo v takej miere, ktorá nie je v prípade vrážd obvyklá,“ pripomenul súd. Vrátil sa tiež do minulosti odsúdeného. Ten bol už odsúdený na 12 rokov a štyri mesiace za vraždu v štádiu pokusu z roku 2004 v okrese Spišská Nová Ves.

Vo väzení šliapal ako hodinky

Jeho vtedajšia priateľka Monika útok prežila len vďaka rýchlemu poskytnutiu pomoci. Na svedomí má však aj bankovú lúpež a niekoľko ďalších trestných činov. Vraždu v Nedede spáchal pomerne krátko po prepustení z väzenia. Kozub sa na súde bránil práve tým, že si odsedel 15 rokov vo väzení, kde „šliapal ako hodinky“.

Krajský súd v Trnave pôvodne uložený trest 25 rokov väzenia zrušil a zmenil ho na doživotný. Štefan Kozub si ho odpyká v ústave s maximálnym stupňom stráženia.

Viac k témam: Doživotný trest, Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd vyniesol rozsudok v prípade krutej vraždy priateľky, obvinený Štefan Kozub si odpyká doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *