Sudca Okresného súdu Bratislava III je definitívne vinný

Čiastočne nerešpektoval právny názor odvolacieho súdu obsiahnutý v uznesení Krajského súdu v Bratislave a tým spôsobil ďalšie prieťahy v konaní.

10.11.2022 (Webnoviny.sk) – Disciplinárny senát uznal včera 8. novembra za vinného sudcu Okresného súdu Bratislava III JUDr. Mariána Kurineca, že čiastočne nerešpektoval právny názor odvolacieho súdu obsiahnutý v uznesení Krajského súdu v Bratislave a tým spôsobil ďalšie prieťahy v konaní.

Disciplinárny senát znížil sudcovi funkčný plat o 30 percent na obdobie šiestich mesiacov. Informoval o tom v tlačovej správe hovorca Najvyššieho správneho súdu SR Michal Hajtol.

Svojím konaním porušil povinnosť sudcu spočívajúcu v jeho viazanosti právnym názorom odvolacieho súdu v dôsledku čoho zavinene porušil svoju povinnosť v pridelenej veci konať svedomito, a to aj napriek tomu, že bol rozhodnutím odvolacieho disciplinárneho senátu zo dňa 4. mája 2017 právoplatne uznaný vinným zo závažného disciplinárneho previnenia rozhodnutím disciplinárneho senátu zo dňa 26. júna 2017 právoplatne uznaný vinným zo závažného disciplinárneho previnenia, rozhodnutím disciplinárneho senátu zo dňa 19. decembra 2017 právoplatne uznaný vinným zo závažného disciplinárneho previnenia.

Rozhodnutie disciplinárneho senátu Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky je konečné.

Viac k témam: disciplinárny senát, Súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudca Okresného súdu Bratislava III je definitívne vinný © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *